Jak żyć w wydaniu Make Life Harder

make life harderSą takie dni, kiedy mamy wszystkiego dość. Są też takie, kiedy nie wiemy, co zrobić ze swoim nędznym życiem. Często wtedy rzucamy się w głąb internetów i innych bibliotek w celu poszukiwania poradników. Jak żyć, jaką znaleźć pracę, co studiować, jakim hobby się zająć? To te podstawowe pytania, choć Polaków na co dzień męczą przeróżne problemy. Na większość z nurtujących nas kwestii odpowiedź znajdziemy w książce „Make Life Harder”.

Make Life Harder to w rzeczywistości nie tylko tytuł książki, ale duet dwóch blogerów – Lucjana i Macieja. Zainspirowani blogiem Kasi Tusk „Make Life Easier” nie powstrzymali się (i całe szczęście), żeby go nie wyśmiać. I tak rozpoczynając od parodiowania „ex-premierówny” zaczęli wyśmiewać wszelkie zjawiska, które wyśmiania są warte. Zazwyczaj robią to na Facebooku, ostatnio piszą też trochę na stronie www.noizz.pl. W pewnym momencie przy pomocy Skypa zebrali swoje przemyślenia w jedną całość i wydali książkę „Make Life Harder”.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Fani psychotestów będą mogli sprawdzić się, w jakim stopniu są „ludźmi światowymi” oraz czy są ludźmi kulturalnymi. Fani astrologii znajdą dla siebie horoskop. Jak w dobrym czasopiśmie. Oprócz tego poczytamy felietony o kinie, sesji, służbie zdrowia, religii, korporacjach, czy chociażby podróżach. Wieje nudą? Ani trochę! Są to felietony napisane w takim stylu, że nie sposób się z nimi nie zgodzić. W każdym z nich jest mnóstwo anegdot i są pisane ciętym, często wulgarnym językiem – co dodaje im kolorytu. Przeplatane są również typowymi „kartkami z kalendarza”. Oznacza to, że w książce znajdziemy także ciekawostki odnośnie różnych świąt, tych bardziej i mniej typowych.

Jedno jest pewne – ta książka nie jest pozycją dla osób, które nie mają dystansu do siebie. Maciej i Lucjan na nikim nie pozostawiają suchej nitki. Nawet jeżeli jesteś osobą, która nie ma żadnych zainteresowań, nie pracuje, nie studiuje i nie znajdziesz pod tym kątem nic na swój temat (w co ciężko uwierzyć), dowiesz się jaką jesteś osobą w związku z miesiącem Twojego urodzenia. Jestem przekonana, że ta lektura zmieni nie jeden sposób myślenia, a przede wszystkim ubawi każdego, nawet największego sztywniaka z korpo.

Książka „Make Life Harder” jest lekka, czyta się ją szybko, dlatego nawet jak nie masz czasu, żeby zatracać się w lekturze, śmiało możesz sięgnąć po nią jadąc autobusem, czy czekając w poczekalni do lekarza. Nie wymaga specjalnego skupienia, bo i tak wciąga niesamowicie. Każdy felieton jest krótki i w każdej chwili można przerwać czytanie, a potem do niego wrócić. Uważajcie tylko na czytanie jej w miejscach publicznych, bo głupi uśmiech na twarzy jest gwarantowany, a nasze społeczeństwo nie jest do tego przyzwyczajone i możecie spotkać się z krzywymi spojrzeniami ze strony innych ludzi.

Poniżej wywiad z Make Life Harder w 20m2 Łukasza:

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz