Wyjazdy zagraniczne: wolontariat i praktyki

global_talentsChciałbyś wyjechać na praktyki lub wolontariat do innego kraju? Taka szansa jest na wyciągnięcie ręki, ponieważ lubelski oddział AIESEC realizuje programy Global Talents i Global Citizen, które umożliwiają właśnie takie zagraniczne wojaże. 

Płatne praktyki zawodowe z Global Talents umożliwiają młodym ludziom zarówno praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach, podniesienie kwalifikacji zawodowych, jak i przeżycie niepowtarzalnej przygody w obcym kraju. Wyjazd na praktyki z organizacją AIESEC daje także możliwość doskonalenia umiejętności językowych, poznania obcych kultur oraz pracy w międzynarodowym środowisku.

Program praktyk jest realizowany w czterech zakresach tematycznych: Edukacja, IT, Biznes oraz Marketing. Skierowany jest do studentów minimum trzeciego roku studiów oraz absolwentów uczelni wyższych, których znajomość języka angielskiego jest minimum na poziomie B2. Osoby zgłaszające się do programu mogą wyjechać na przykład do: Kolumbii, Brazylii, Chin, Włoch czy Indii.

– Nie ma limitów co do ilości osób. Wszyscy, którzy spełnią wymagania, mogą wyjechać na praktyki. W tym roku z Lublina wyjechało 15 osób. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, to podróż oraz ubezpieczenie praktykant opłaca sobie sam – informuje Justyna Nieścioruk z organizacji AIESEC.

Na segment Edukacja mogą wyjechać studenci bądź absolwenci filologii obcej lub lingwistyki oraz osoby z wykształceniem pedagogicznym, mające certyfikat z języka angielskiego na poziomie C1/C2. Praktyki z segmentu IT skierowane są do osób zainteresowanych zdobywaniem profesjonalnego doświadczenia w tym obszarze, studentów uczelni technicznych, a w szczególności kierunków informatycznych. Chętne osoby mają możliwość pracowania w międzynarodowych firmach przy tworzeniu baz danych, aplikacji biznesowych, testowaniu oprogramowań oraz administrowaniu sieci. Dwa ostatnie segmenty, czyli: Biznes i Marketing zostały stworzone z myślą o osobach studiujących ekonomię, prawo, finanse i rachunkowość, zarządzanie i marketing.

Zapisy na program Global Talents odbywają się poprzez platformę: www.globaltalents.pl/apply.

Wolontariat zagraniczny

Global Citizen to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym i dzieleniem się swoją kulturą. Realizowany jest za pomocą projektów opartych na edukacji kulturowej i budowaniu tolerancji, rozwijaniu umiejętności trenerskich, przedsiębiorczości, umiejętności z zakresu marketingu oraz wzrostu świadomości na temat globalnych problemów jak HIV/ AIDS, zagrożeń ekologicznych czy praw człowieka.

global_citizen

Kto może wyjechać na wolontariat? Kandydat musi być w wieku do roku 30., posiadać status studenta lub absolwenta do drugiego roku po ukończeniu studiów oraz musi znać język angielski na poziomie przynajmniej B1. Najpierw należy wypełnić aplikację online na stronie: www.globalcitizen.pl i od tego momentu rusza cały proces rekrutacyjny. W ciągu 7 dni zostaje przeprowadzone spotkanie z kandydatem, a w ciągu następnych 48 godzin podany jest wynik rozmowy. Następnie kandydat zapraszany jest na szkolenie i wypełnienie dokumentów. Trzeba również uiścić odpowiednie opłaty.

Z lubelskiego oddziału wyjechały w tym roku 52 osoby, z czego w okresie wakacyjnym, lipiec – wrzesień, 40 osób.

– Model finansowy wyjazdu na wolontariat zagraniczny wynosi 300 zł. Kwota ta obejmuje rejestrację w systemie, który zawiera bazę ofert, gdzie dana osoba może wyszukać interesujący go wolontariat. W ramach tej kwoty uczestnik otrzymuje cykl szkoleń przygotowujących do wyjazdu. Kwota ta obejmuje wsparcie i opiekę podczas odbywania wolontariatu. Rozumiany jest przez to stały kontakt osoby z oddziału lokalnego. Kwota ta jest zwracana w momencie, gdy uczestnik w ciągu 4 miesięcy nie znajdzie praktyki lub złoży pisemną rezygnację z programu – wyjaśnia Karolina Kodym z AIESEC Lublin.

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz