Współczesna baśń o Kopciuszku

Chyba nie ma żadnego człowieka, który nigdy nie słyszał o tym filmie. ,,Pretty Woman” należy do gatunku komedii romantycznych, która pokazuje, że dla prawdziwej miłości nie ma żadnych barier.

Film został wyprodukowany w 1990 roku w USA. Dziewczyna lekkich obyczajów spotyka na ulicy Los Angeles przystojnego i bardzo bogatego biznesmena Edwarda Lewis, który został zauroczony wrażliwą, delikatną i naiwną Vivian,- właśnie tak zaczyna się film „Pretty woman”. Edward przyjechał do Los Angeles w interesach i prosi Vivian ma towarzyszyć u jego boku podczas spotkań biznesowych. Vivian Ward przystaje na jego ofertę – za trzy tysiące dolarów zgadza się spędzić z nim najbliższe dni i wcielić się w rolę jego dziewczyny. Czym zakończy się ta przygoda – dowiecie się, jak obejrzycie ten film.

Reżyserem tej komedii romantycznej jest Garry Marshall, a scenarzystą Jonathan F. Lawton. W rolę głównych bohaterów wcielili się Richard Gere i Julia Roberts. Dla Julii Roberts, już wcześniej nominowanej do Oscara za „Stalowe magnolie”, „Pretty Woman” stała się przepustką do międzynarodowej kariery, która trwa po dzień dzisiejszy. Raczej nikt nie mógłby poradzić sobie z tą rolą lepiej aniż ona. Zresztą, Richard Gere poradził sobie równie dobrze z rolą Edwarda. Eleganski i niemiłosiernie cyniczny, Lewis z każdym kolejnym dniem spędzonym z Vivian zaczyna zmieniać swoje podejście do świata. Mistrzem drugiego planu jest znakomity Hector Elizondo, który zagrał menadżera hotelowego Barney Thompsona.

Nie można nie wsopomnieć o cudownej muzyce, która zagrała w tym filmie. «Oh, pretty woman», «It must have been love» – piosenki, które można słuchać wieczność.

Ciekawostką jest to, że „Pretty Woman” to jeden z największych sukcesów kasowych 1990 roku i najlepiej zarabiająca komedia romantyczna w historii amerykańskiego kina.

„Pretty woman” ogląda się na jednym oddechu. To piękna, romantyczna, szczera baśń. Chociaż fabuła nie jest oryginalną, ale zachwyca raz i na zawsze. Jeżeli jeszcze nie oglądaliście tego filmu – serdecznie polecamy!

The following two tabs change content below.
Svitlana Slyvchenko

Svitlana Slyvchenko

Swietka:)) Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także Prawa. Pochodzę z Ukrainy, z pięknego miasta Lwowa. Jestem szaloną dziewczyną, która bardzo uwielbia książki,muzykę,fotografię, podróże i samochody:) Także lubię historię. Myślę,że w przyszłości będziecie mnie kojarzyć jako wojskowego dziennikarza.
Svitlana Slyvchenko

Ostatnie wpisy Svitlana Slyvchenko (zobacz wszystkie)