Wrota do innej rzeczywistości, czyli co podpowiada nam wszechświat kiedy śpimy

Czy zastanawialiście się kiedyś co się dzieje w waszej głowie kiedy jesteście pogrążeni we śnie? Dlaczego tak się dzieje, że wasza podświadomość podpowiada wam czasem rzeczy, o których nie macie czasu nawet myśleć, w zgiełku codziennego dnia? Przyjrzyjmy się temu wnikliwiej.

Każdy z nas może mieć gorszy dzień. Natrętne bóle głowy, przemęczenie, ciężki dzień w pracy, czy też brak kofeiny. Lekarstwo jest często powszechnie znane – drzemka. Kanapa i cieplutki kocyk jest najlepszym przyjacielem człowieka oraz doskonałą opcją do zregenerowania sił. Nasze ciało odpoczywa. Nasz mózg natomiast otwiera przed nami bramę do innej rzeczywistości. Świata, w którym wszystko jest możliwe, świata, który nie jest ograniczony przez żadne bariery filozoficzne ani umysłowe. Wszyscy śpimy. Wszyscy śnimy.

Nasuwa nam się zatem pytanie: dlaczego śnimy? Odpowiedź jest bardzo prosta – nie wiadomo. Niestety, jedyne czego jesteśmy pewni to, że sen jest jednocześnie biologiczną potrzebą i psychologiczną zagadką. Mózg potrafi przetwarzać informacje i przygotować się na różne czynności, podczas snu efektywnie podejmując decyzje w stanie naszej nieświadomości. Więc co znaczy to wszytko, co podsuwa nam nasza podświadomość, kiedy nie jesteśmy przytomni? Wielu wierzy, że sny odzwierciedlają nasze dogłębne pragnienia, lub podsuwają nam rozwiązanie problemu, z którym się zmagamy . Inni zaś uważają, że poprzez sny możemy przewidzieć to, co zdarzy się w naszej niedalekiej przyszłości. Wszystko to dzieje za pomocą czegoś bardziej dla nas niepojętego – symboliki. Jak powiedział wybitny szwajcarski psycholog Carl Gustav Yung: „Sen przypomina teatr, w którym śniący jest sceną, aktorem, suflerem, producentem, autorem, widownią i krytykiem”.

Marzenia senne są z reguły tajemnicze i emocjonalne, ale przecież nie muszą być niezrozumiałe. Gdybyśmy bardziej zagłębili się w symbolikę naszych snów, z pewnością moglibyśmy odkryć jakie przesłanie się za nimi kryje. Musielibyśmy tylko, wziąć do ręki poradnik dotyczący snów i przeczytać jak naukowcy i psychologowie z całego świata analizują dominujące symbole, pojawiające się we snach. To zależy tylko od ciebie, czy uwierzysz, że twój sen o lataniu w przestworzach jest odzwierciedleniem dumy, z czegoś co udało ci się osiągnąć w realnym życiu i świętujesz to, wznosząc się w przestworza.

Sen jest przeniesieniem się w tajemniczy świat, gdzie banalne rzeczy zdobywają duszę i prowadzą nasz umysł do odkrywania nieuchwytnego w rzeczywistości piękna. Najważniejsze jest, aby nie rezygnować i nie sprzeciwiać się temu co jest częścią ludzkiej egzystencji. Nie bać się swojej wyobraźni i nie postrzegać snów jako nieprzyjaciela, lecz jako tajemniczego sprzymierzeńca. Sny trzeba zatem posiąść. Otworzyć się na ich piękno. Złapać je za rękę i dać się poprowadzić w najciemniejszy głąb ich istoty bycia. Nie bać się rozłożyć skrzydeł wyobraźni. Pozwolić się poprowadzić na oślep, ścieżką dźwięków i zapachów. Pewnie zapytacie: co jeśli odkryję w swojej głowie coś mrocznego? A może bardziej właściwym pytaniem byłoby: a co jeśli odkryjesz coś niesamowitego?

Najważniejsze, abyśmy nie obawiali się tego co skrywa się w zakamarkach naszej podświadomości. Może to właśnie tej nocy znajdziesz odpowiedź na pytania, które nurtują cię od dłuższego czasu.

The following two tabs change content below.