Wigilia Starego Miasta w Lublinie

plakat-podgaldŚwięta to wyjątkowy czas, podczas którego zapominamy o wszystkich problemach i animozjach. Magia tego okresu sprawia, że stajemy się bardziej życzliwi i chętni do niesienia pomocy. Umiemy wtedy bardziej niż kiedykolwiek cieszyć się z bliskości drugiego człowieka. Warto więc wykorzystać ten niezwykły czas i wspólnie z mieszkańcami Lublina przeżyć Wigilię Starego Miasta, która odbędzie się 21 grudnia o godzinie 16.00.

To już piętnaste spotkanie wigilijne organizowane przez Klasztor Dominikanów. Zakonnicy jak co roku zapraszają wszystkich mieszkańców Lublina: „chcemy zaprosić do wspólnego świętowania, do wspólnego kolędowania, do składania sobie życzeń, do dzielenia się opłatkiem, do symbolicznej wieczerzy” – mówi Ojciec Przeor Grzegorz Kluz.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie msza święta, której przewodniczył będzie metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik. Następnie przez Rynek przejdzie korowód kolędowy, który zatrzyma się przy szopce obok Bazyliki. Abp Stanisław Budzik, o. Paweł Kozacki i prezydent Lublina Krzysztof Żuk złożą mieszkańcom Lublina świąteczne życzenia. Wieczerzę poprzedzi łamanie opłatkiem, a do najmłodszych przyjdzie Mikołaj.

Brak śniegu, wysoka temperatura – pogoda nie za bardzo chce nam pomóc wczuć się w bożonarodzeniowy klimat. Ale przecież nie o to chodzi w świętach, tu liczy się przede wszystkim rodzinna atmosfera, ogarniający każdego spokój i radość ze wspólnych chwil. To wszystko będziemy mogli znaleźć na tegorocznej Wigilii Starego Miasta, na którą serdecznie zapraszamy.

https://www.youtube.com/watch?v=FdGCoDfBe4A

The following two tabs change content below.