Wielki dzień!

To właśnie dziś w naszym kraju, który na świecie jest uznawany za najlepsze miejsce do organizowania wielkich międzynarodowych turniejów siatkarskich, rozpoczyna się walka ośmiu najlepszych zespołów globu. Największe gwiazdy siatkówki przyjechały do Polski, aby powalczyć o tytuł Mistrza Świata w rozgrywkach klubowych. 

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1989 roku. Idea stworzona została przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB), lecz po 1992 roku impreza odeszła w zapomnienie. Powróciła aż po 17 latach nie obecności. Od 2009 do 2012 roku najlepsze zespoły ze swoich części świta, zjeżdżały się do Dohy. Mimo tak długiej przerwy nie zmieniło się jedno: nadal triumfator zawsze pochodził z Włoch. Co więcej, cały czas była nim jedna drużyna – Trentino Volley. W historii tego wydarzenie nie zabrakło również polskiego akcentu a mianowicie: w trzech z czterech finałów włoska drużyna okazywała się lepsza od polskiego klubu – PGE Skry Bełchatów (dwukrotnie) i Jastrzębskiego Węgla. Ponadto bełchatowianie wywalczyli na katarskiej ziemi brązowy medal tych mistrzostw.

12 grudnia to dzień rozpoczęcia Klubowych Mistrzostw Świata w piłce siatkowej. Impreza zakończy się 17 grudnia 2017 roku meczem dwóch najlepszych drużyn całego turnieju w Tauron Arenie Kraków. To niesamowite wydarzenie będzie bardzo dużym przeżyciem dla fanatyków tej dyscypliny sportowej, ponieważ niecodziennie na polskich parkietach można obejrzeć najlepsze zespoły świata, takie jak: mistrz Włoch, Argentyny, najlepsza ekipa Azji, mistrz świata sprzed roku, triumfator Ligi Mistrzów, mistrz Polski oraz dwa zespoły, na tak zwanej „dzikiej karcie”. Przez najbliższe sześć dni, oczy całego sportowego świata będą zwrócone na Opole, Łódź i Kraków. Te trzy polskie miasta z ogromnymi, siatkarskimi tradycjami, będą gościć największe gwiazdy siatkarskie takie jak: Wilfredo Leona, Facundo Conte, Osmany Juantorena, Yoandry Leal’a czy Theo Lopes. Polskę będą reprezentować dwa zespoły: mistrz Polski, czyli ZAKSa Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów na czele z Mariuszem Wlazłym. Lecz to niejedyny polski akcent w tym turnieju, ponieważ klub Łukasza Żygadło również bierze udział w tych mistrzostwach.

Przygotowaliśmy dla was terminarz meczy turniejowych:

Faza Grupowa 

12.12.2017

Grupa A – Opole 

17:30 – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska) vs Sarmayeh Bank VC (Iran)

20:30 – Sada Cruzeiro (Brazylia) vs Cucine Lube Civitanova (Włochy) 

Grupa B – Łódź

17:30 – Zenit Kazań (Rosja) vs Personal Bolivar (Argentyna)

20:30 –  PGE Skra Bełchatów (Polska) vs Shanghai VC (Chiny) 

13.12.2017

Grupa A – Opole 

17:30 – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska) vs Cucine Lube Civitanova (Włochy)

20:30 – Sarmayeh Bank VC (Iran) vs Sada Cruzeiro (Brazylia)

Grupa B- Łódź 

17:30 – Zenit Kazań (Rosja) vs Shanghai VC (Chiny)

20:30 – PGE Skra Bełchatów (Polska) vs Personal Bolivar (Argentyna)

14.12.2017

Grupa A – Opole 

17:30 – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska) vs Sada Cruzeiro (Brazylia)

20:30 – Cucine Lube Civitanova (Włochy) vs Sarmayeh Bank VC (Iran)

Grupa B – Łódź 

17:30 – Shanghai VC (Chiny) vs Personal Bolivar (Argentyna)

20:30 – PGE Skra Bełchatów (Polska) vs Zenit Kazań (Rosja)

Faza Finałowa

16.12.2017 – Kraków 

17:30 – I półfinał

20:30 – II półfinał

17.12.2017

17:30 – mecz o 3 miejsce

20:30 – Finał

Wszystkich fanów siatkówki zapraszamy przed telewizory, aby kibicować naszym reprezentantom.

The following two tabs change content below.
Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Ostatnie wpisy Natalia Jasinska (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz