Święty Mikołaj istnieje naprawdę

„Bo Mikołaje od dawna są na świecie, możesz potwierdzić to w internecie. Bo Mikołaje od dawna z nami są i będą zawsze, bo dzieci tego chcą”. Mikołaje istnieją naprawdę i studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej już kolejny raz to potwierdzają.

„Felin 15” – akcja Mikołajkowa, organizowana przez studentów Koła Naukowego Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Skierowana ona jest na robienie świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin w Parafii Trójcy Przenajświętszej na Felinie.

Akcja rozpoczęła się zbiórką pieniędzy w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Swoje środki studenci mogli przekazać bezpośrednio wrzucając pieniądze do puszki lub kupując tosty przygotowane na uczelni przez członków koła naukowego. Po zbiórce przyszedł czas na wycieczkę do sklepów i kupowanie prezentów dla dzieci, najczęściej w formie słodyczy i zabawek. Potem przewóz paczek do parafii. Kulminacyjny moment akcji nastąpił 6 grudnia. Najpierw odbyła się Msza Święta, a już po liturgii słychać było dziecięce krzyki: „Przyjdź do nas św. Mikołaju”. Wówczas przybył studencki orszak na czele z samym Mikołajem. Jak co roku milusińscy byli pod wrażeniem, każdy dostał swój prezent, a uwagi i troski Mikołaja starczyło dla wszystkich obecnych pociech. Śpiewane były piosenki, czytane wiersze, chętni mogli zrobić sobie zdjęcie lub też posiedzieć na kolanach u św. Mikołaja. W studencką akcję zaangażowali się nawet sami wykładowcy: dr Małgorzata Sławek-Czochra i dr Wojciech Wciseł.


Po spotkaniu ogarnęło nas wielkie szczęście, że potrafiliśmy wydobyć uśmiechy na pięknych, małych twarzyczkach. Podsumowując ten dzień ks. proboszcz Jan Bielak opowiedział nam historię o Matce Teresie z Kalkuty. Hinduski czterolatek w jakiś sposób dowiedział się, że Matka Teresa nie ma cukru dla swoich dzieci. Poszedł wtedy do swoich rodziców i powiedział: ,,Przez trzy dni nie będę jadł cukru i podaruję go Matce Teresie”. Po tym geście kobieta była niesamowicie wzruszona, że człowiek ma tyle miłości do bliźnich i potrafi tak kochać.

Nie zapominajmy więc o tym, że są dzieci, ale nie tylko, są ludzie, którzy nie mają tego, co my. Mam propozycję: czyń więcej dobra i dziel swoje szczęście z innymi. Wtedy na pewno zobaczysz, jak świat zaczyna zmieniać się na lepsze.

The following two tabs change content below.
Teresa Ulianytska

Teresa Ulianytska

Obecnie studiuje na dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczestniczy w polsko-ukraińskim wolontariacie MP3 (możesz pomóc: prawda, pokój, pomoc). Jej zainteresowania: czytanie książek, oglądanie filmów i aktywny odpoczynek. Uwielbia podróżować i robić zdjęcia, a także śpiewać, organizować spotkania, imprezy oraz spędzać czas z bliskimi. W wolnym czasie przykłada się do nauki. 😉