Studenci, miasto jest nasze!

DSC_0368
fot.: Katarzyna Leszczyńska

Każdego roku lubelscy studenci czekają na ten najważniejszy miesiąc – maj. Wczoraj, 4.05., na ręce Samorządów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Uniwersytetu Medycznego, Prezydent Lublina Krzysztof Żuk wręczył symboliczny klucz do bram miasta. Jednocześnie na cały miesiąc władzę w mieście przejęli studenci.

Wczorajsze imprezy rozpoczęły się corocznym Korowodem, który stał się już symbolem lubelskich Juwenaliów. Na ulicę wyszło tysiące studentów przebranych według własnej inwencji twórczej. Były słonie, lemury, pandy, tygrysy, wiele innych zwierząt i nie tylko. Tegorocznym motywem przewodnim Korowodu był „Welcome to the jungle”. Lublin zatem na ten jeden dzień stał się swoistą miejską dżunglą.

DSC_0415
fot.: Katarzyna Leszczyńska

Niestety w tym roku Korowód zakończył się wcześniej z powodu nieszczęśliwego wypadku. Tuż za Chatką Żaka jedna z naszych koleżanek spadła z platformy. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy studenci udali się na Tereny Zielone Politechniki Lubelskiej, żeby wspólnie rozpocząć tegoroczne koncerty.

Po przybyciu na miejsce przywitał ich Lasio Companija. Tuż po nim nastąpiło oficjalne powitanie studentów na tegorocznych Juwenaliach. Na scenie pojawili się przedstawiciele uczelni organizujących Juwenalia/Feliniada/KULturalia 2016 – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego. Wspólnie życzyli żakom dobrej i bezpiecznej zabawy.

fot.: Katarzyna Leszczyńska
fot.: Katarzyna Leszczyńska

Później rozpoczął się prawdziwy ogień. Podczas wczorajszych koncertów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Publiczność rozgrzał Junior Stress. Tuż po nim na scenę wyszedł oczekiwany przez wielu Sobota, wraz z Reną. Jego koncert był krótki, ale niesamowicie energetyczny. Dał wszystkim siłę do dalszej zabawy.

Następnie na scenie pojawił się zespół Enej, który lubelską brać studencką potrafi porwać do zabawy jak żadna inna gwiazda. Zespół zagrał swoje największe przeboje, które śpiewali wszyscy zgromadzeni na Terenach Zielonych. Był to jednak jedynie przedsmak tego, co dopiero się wydarzy. Tuż po północy na scenie pojawił się bowiem Zenon Martyniuk. To co działo się wówczas pod sceną jest nie do opisania. Wszyscy tańczyli, bawili się i śpiewali wraz z wokalistą każdą piosenkę.

fot.: Katarzyna Leszczyńska
fot.: Katarzyna Leszczyńska

Wczorajszy dzień był idealną zapowiedzią tego, co dopiero się wydarzy. Już dziś na Terenach Zielonych Politechniki Lubelskiej zagrają dla Was: Akurat, Dżem i Lemon. Lubelskie Dni Kultury Studenckiej trwają aż do niedzieli. Widzimy się pod sceną! 🙂

Galerię zdjęć z wczorajszego Korowodu i koncertów znajdziecie na naszym Facebooku. Wbijajcie, oznaczajcie siebie i znajomych! 🙂

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.