Rowerem na uczelnię

Wraz z nadchodzącą wiosną na ulicach Lublina zawitały dostępne dla wszystkich, rowery miejskie. Podoba ci się ta inicjatywa, ale nigdy z tego nie korzystałeś i nie wiesz jak zacząć? Przeczytaj i dowiedz się wszystkiego.


Piąty sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego czas zacząć. 21 marca w pierwszy dzień wiosny, mogliśmy po raz pierwszy w tym roku, dostrzec w Lublinie stacje z rowerami miejskimi do ogólnej dyspozycji mieszkańców. Ta wspaniała inicjatywa, pozwala przede wszystkim studentom, ale nie tylko, na bezproblemowe oderwanie się od koszmaru popołudniowych korków ulicznych i zatłoczonych autobusów komunikacji miejskiej. Pora rozruszać trochę nasze stawy. Wyprawy rowerami ze znajomymi, to doskonała perspektywa spędzania razem czasu. Czy wiesz, że godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić nawet do 500 kalorii? Dzięki temu poprawiasz swoją kondycje fizyczną i pozbędziesz się nagromadzonego w ciągu dnia stresu!

W takim razie jak to działa, i co najważniejsze, od czego zacząć? Rejestracja w aplikacji mobilnej Nextbike – bez tego ani rusz, jednak to nie problem, możesz to zrobić kiedy chcesz korzystając ze swojego smartfona. Następnie, w celu dalszej aktywacji, należy zasilić konto kwotą nie mniejszą niż 10 zł, bądź zdefiniować inną formę płatności. Teoretycznie, godzinna przejażdżka obciąży nasze konto jedną złotówką, ale i tego da się uniknąć. Bowiem pierwsze 20 minut, korzystania z roweru jest darmowe, a jeśli potrzebujesz odrobinę więcej czasu na dojechanie do celu i nie chcesz ponieść kosztów, wystarczy, że w ciągu 20 minut dojedziesz do innej stacji, odstawisz używany jednoślad i wypożyczysz kolejny.


Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, czy warto poświęcić kilka minut i zaangażować się. Fakt, że rower jest nie tylko najzdrowszym rodzajem transportu, ale również najtańszym i najszybszym nie ulega wątpliwości. Zaskocz znajomych i zaproponuj im wspólny rowerowy wypad na uczelnię!

The following two tabs change content below.
Avatar

Sylwia Mularczyk

Avatar

Ostatnie wpisy Sylwia Mularczyk (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz