„Pomagam, więc zmieniam świat na lepsze”

www.facebook.com/pomagamzmieniam
www.facebook.com/pomagamzmieniam

Codziennie spotykamy się z osobami, które potrzebują pomocy. Jesteśmy wobec nich obojętni, bo nie mamy czasu, nastroju albo chęci, by ofiarować im trochę naszej dobroci. Jednak „są ludzie, którzy mają potrzebę pomagania innym i dostrzegają fakt, że swoim działaniem mogą wiele uczynić”. Właśnie tę zasadę wyznają Sandra Jazgar, Mateusz Samborek, Anna Pakos i Aleksandra Kulińska, którzy wspólnie utworzyli projekt: „Pomagam, więc zmieniam świat na lepsze”.

Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 im. Ignacego Daszyńskiego w Krakowie – Sandra Jazgar oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Krakowie Mateusz Samborek, Anna Pakos i Aleksandra Kulińska, którzy brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, postanowili zorganizować projekt społeczny mający na celu szerzenie idei bezinteresownej pomocy. Olimpiada polegała na zorganizowaniu prawdziwego projektu społecznego, którego realizację prowadzi interaktywny portal.
-Dzięki tej olimpiadzie poznaliśmy nowych ludzi, zdobywamy praktykę w prowadzeniu projektów, która może nam pomóc w pracy. Każdy, kto dotrze do końca projektu otrzyma certyfikat. – opowiada jedna ze współzałożycielek.

Młodzi ludzie poświęcają swój wolny czas i wkładają całe serce w niesienie pomocy. Mają za sobą: zorganizowanie zbiórki kartek świątecznych dla nieuleczalnie chorej Addie, zachęcanie do oddawania 1% podatku na rehabilitację dla Marty Szwonder (o której pisaliśmy TUTAJ), zbiórki „darów z natury” dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami, które zajmuje się bezdomnymi zwierzętami, oprócz tego udział w wielu innych akcjach mających na celu pomoc innym.

Osoby, które chcą być na bieżąco zachęcamy do śledzenia projektu na Facebook’u: https://www.facebook.com/pomagamzmieniam.

The following two tabs change content below.