Polska kadra oczami kobiet

h-coupefemme-010609-2 2Kawały o kobietach i piłce nożnej mówią między innymi o tym, że nigdy nie udałoby się zebrać 11 kobiet, które dobrowolnie ubrałyby się w te same stroje. Ten dość uproszczony stereotyp zawiera w sobie jednak jedną istotną prawdę. Większość z nich po prostu nie kręci piłka nożna.  Jaka jest więc opinia Polek o naszej kadrze narodowej? 

Rozważając te kwestie należy pominąć wszelkie wiadomości odnośnie szczegółowych nazwisk piłkarzy i klubów, w jakich grają na co dzień. Nieistotny jest nawet ich rzeczywisty poziom gry. Prawdę mówiąc, jedyne co zauważają zazwyczaj kobiety to wygląd sportowca i to ile strzelił bramek. Brany jest też pod uwagę ewentualny udział w reklamach – w ten sposób kojarzone mogą być nazwiska typu: Szczęsny, Lewandowski, Błaszczykowski czy Dudek. Ich można uznać miarą kobiet za „piłkarzy – celebrytów”, gdyż istnieją w mediach i są najbardziej rozpoznawalni.

Nie trzeba jednak być trenerem polskiej reprezentacji, by wiedzieć kilka znaczących faktów odnośnie piłki nożnej. Ten nasz „sport narodowy” należy do najbardziej rozpowszechnionych w kraju. Co za tym idzie, gdy tylko nasza reprezentacja gra jakikolwiek mecz, panuje wśród męskiej części społeczeństwa ogólne poruszenie.

pilkarze1Piłka nożna jest też chyba jedną z najbardziej komercyjnych dyscyplin. Piłkarze zarabiają najwięcej spośród innych sportowców, nawet jeśli w porównaniu np. z siatkarzami, ich sukcesy są znikome. Dlatego też pytając o opinie kobiet, często można usłyszeć „Gdyby płacili im tak dużo tylko za dobrze zagrane mecze, może szło by im lepiej”.

Właśnie. Bo jak wiadomo, powszechnie polskiej reprezentacji nie idzie najlepiej. Trudno kobietom wskazać konkretny powód tego faktu. To raczej stało się tradycją, że piłkarze częściej przysparzają nam rozczarowań, niż powodów do radości. Te bardziej zaznajomione z tematem piłki nożnej twierdzą, że to kwestia braku zgrania pomiędzy piłkarzami. Rzekomo, pojedynczo we własnych klubach może i potrafią coś pokazać, jednak w zderzeniu z polską kadrą nie są w stanie nic zrobić. Powodem mogą być też ciągłe zmiany trenera. Trudno jednak znaleźć jednego winnego, pośród tak sporej liczby przewinień.

Nie jest jednak najgorzej. Wieczni pozytywiści dostrzegają, że ostatni mecz towarzyski z Irlandią zakończył się wynikiem 0:0. Czyli nie przegraliśmy, tak jak na przykład w poprzednim ze Słowacją, w której straciliśmy dwie bramki, a nie strzeliliśmy ani jednej. Można więc pokusić się o odważne stwierdzenie, że  „może będzie jeszcze lepiej”. Pożegnaliśmy się z możliwością udziału w Mistrzostwach Świata w Brazylii, ale najwyższa pora, by ta zła passa została przełamana i nastąpiła choć minimalna poprawa.

177304266_5214d4e0cdKwestia polskiej piłki wciąż jest powodem do wielu ogólnych dyskusji. I mimo, że my kobiety w większości nie wychowywałyśmy się na boiskach, kopiąc całymi dniami „w gałę”, to również miewamy własne zdanie i pogląd na tę sprawę.  Prócz tego, że wciąż nie rozumiemy, co to spalony i czasem ciężko skupić nam się na całym meczu,  jako prawdziwe patriotki wciąż w duszy gra nam słynny tekst „Polska gola!”. Zawsze z radością oczekiwać będziemy na sukcesy naszej kadry, w tym temacie nie różnimy się od mężczyzn. Poza tym jako płeć piękna możemy też być lepszą motywacją do sukcesów. 🙂

The following two tabs change content below.
Aleksandra Babik

Aleksandra Babik

Studentka 1 roku DiKS'u. Nieustannie zadziwiona światem, chętnie opisuje swoje refleksje na jego temat 😉
Aleksandra Babik

Ostatnie wpisy Aleksandra Babik (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz