”Podwójne życie Weroniki” w Teatrze Andersena

Gdyby spytać typowego mieszkańca Lublina, z czym kojarzy mu się tutejszy Teatr im. H.Ch. Andersena odpowiedziałby pewnie, że z adaptacjami bajek, wystawianiem sztuk dla najmłodszych widzów czy prowadzeniem warsztatów dla dzieci szkolnych. Nie każdy jednak wie, że Teatr Andersena to także sztuka ambitniejsza, dla dorosłych, niczym nie odbiegająca od spektakli wystawianych przez inne lubelskie placówki.

Jedną z takich sztuk będzie ‘’Podwójne życie Weroniki’’, której premiera będzie miała miejsce już 30 marca 2019 roku.

Spektakl na motywach filmu o tym samym tytule, oraz na motywach scenariusza ‘’Chórzystka’’; dziełach wybitnego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego przeniesie widza w rzeczywistość, gdzie tego samego dnia, o tej samej godzinie, rodzą się dwie dziewczynki o tym samym imieniu – Weronika. Mimo, że nic o sobie nie wiedzą podświadomie czują swoją obecność. Obie są jak dwie połówki tego samego jabłka – jedna to artystka, zabiegana, bezkompromisowa, zdolna do różnych poświęceń, druga zaś, to ułożona, refleksyjna dziewczyna, która wybiera spokojne życie i miłość.

Jak przystało na Teatr Andersena, ważną częścią sztuki będzie świat fantastyczny, gdzie miejsce realnych aktorów zajmą lalki. Jaki wpływ będzie to miało na wydarzenia w świecie rzeczywistym? O tym widz przekona się już w czasie trwania spektaklu.

 

Spektakl w reżyserii Dyrektora teatru, Krzysztofa Rzączyńskiego, ma skłonić widza do refleksji: czy wybory życiowe, które podejmujemy, to zawsze najlepsze, co możemy zrobić? Czy wybieranie świętego spokoju nie zabija naszego charakteru?  Jak zachować się w momentach kryzysowych?

Bilety na spektakl oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

Podwójne życie Weroniki

 

The following two tabs change content below.
Avatar
Student I roku II stopnia Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL oraz Politologii na UMCS. Pasjonat piłki ręcznej, fotografii i w zasadzie wszystkiego co dzieje się wokół. Wulkan energii, który nie umie usiąść na jednym miejscu na dłużej.

Napisz komentarz