One potrzebują twojej opieki

Zbliża się zima i mróz, a więc nasze włosy potrzebują bardziej rzetelnej pielęgnacji, ponieważ nadchodzi bardzo trudny dla nich czas.

Pod wpływem chłodu, wiatru i zmian temperatury (pokój-ulica-pokój) dochodzi do naruszenia dopływu krwi do cebulek włosów. Włosy są bardzie tłuste od korzeni, naelektryzowane, końcówki „wysychają” – w rezultacie zaczynają się łamać. Aby zachować zdrowie, elastyczność i blask swoich loków, musisz odpowiednio przygotować je na zimę.

Oto kilku naszych rad, aby twoje włosy wyglądały zdrowo, bez względu na porę roku:

Nie zapominaj o czapce!

Trzeba pamiętać, że czapka chroni twoje włosy. Wiemy, że przez wełniany materiał, kosmyki łatwo się przetłuszczają, ale lepiej częściej potraktować je szamponem, niż na wiosnę liczyć każdy włos. Na mrozie skóra głowy otrzymuje mało tlenu, przez co włosy zaczynają wypadać.

Mokre włosy – nie, dzięki

Jeśli jesteś przedstawicielką kobiet, które lubią umyć włosy na kilku minut przed wyjściem z domu, to zachęcamy zwrócić uwagę na ten punkt. O ile latem można pozwolić sobie na takie zabiegi, tak zimą – jest to bardzo niezdrowe. Mróz powoduje marznięcie włosów i one po prostu łamią się i wypadają.

Korzystaj z odżywek

Ważne jest także korzystanie z różnego rodzaju odżywek do włosów, których nie trzeba zmywać. One również chronią przed wypadaniem, i co najważniejsze – nie wysuszają włosów.

Olejki i serum do końcówek

Zimą i nie tylko zimą, staraj się używać różnych olejek do końcówek, szczególnie jeśli masz długie włosy. Końcówki szybko się niszczą – ważna jest też wizyta u fryzjera.

Myj włosy w ciepłej wodzie

I nie tylko zimą! Włosy trzeba myć wyłącznie w ciepłej wodzie – chłodna i letnia woda tylko pogarsza ich stan. Są bardziej narażone na wypadanie oraz przesuszenie.

Wybieraj drewnianą szczotkę do włosów

Drewniane grzebienie i szczotki nie niszczą włosów i chronią od elektryzacji. I tu ciekawostka – dzięki takiemu akcesorium, możesz zrobić masaż skóry głowy, stymulujący mieszki włosowe.

Witaminy

Za piękno naszych włosów odpowiadają takie witaminy, jak A, E oraz C. Oczywiście, że można je kupić w formie tabletek w aptece, pytanie tylko, po co! Możemy wzbogacić naszą dietę rybą, chlebem, jogurtem czy warzywami, które mają w sobie wszystkie potrzebne witaminy i suplementy.

Jeśli chcesz mieć naprawdę piękne włosy – dbaj o nie, szczególnie teraz, w zimne dni. 

 

The following two tabs change content below.
Svitlana Slyvchenko

Svitlana Slyvchenko

Swietka:)) Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także Prawa. Pochodzę z Ukrainy, z pięknego miasta Lwowa. Jestem szaloną dziewczyną, która bardzo uwielbia książki,muzykę,fotografię, podróże i samochody:) Także lubię historię. Myślę,że w przyszłości będziecie mnie kojarzyć jako wojskowego dziennikarza.
Svitlana Slyvchenko

Ostatnie wpisy Svitlana Slyvchenko (zobacz wszystkie)