Modne ,,nowości”

4274928501_2124739078_zSezon jesień/zima w pełni. Na witrynach sklepowych widnieją piękne jesienne stylizacje, na wieszakach pełno kolorowych kurtek. A i nowych ,,fasonów” butów nie brakuje. No właśnie, ale co właściwie w dzisiejszych czasach znaczy NOWE? Można rzec: zmiana tematu, inny fason. No tak, ale przecież, jak powiedział jeden z kreatorów mody: „Wszystko już było”. Tak na prawdę zachwycamy się ,,odpicowanymi” starociami.

4889571151_9d63e669d2_mW tym sezonie króluje skóra, najczęściej w połączeniu z lejącymi, delikatnymi tkaninami jak jedwab, albo z zupełnie inną fakturą – zamszem. Płaszcze, swetry oversize w kolorach jesieni, jednak ciut przetarte pastelami. Z całej palety barw, to róż w tym sezonie wychodzi na prowadzenie. Jennifer Lopez, Katy Perry, a także Agnieszka Szulim, czy Małgorzata Socha – one wszystkie noszą ciuszki w kolorze baby pink. Nie można również zapomnieć o nieprzemijającej bieli. W zasadzie militaria również nie wyszły z mody, wręcz przeciwnie. Widocznie tej jesieni każdy kolor jest dobry. W tym sezonie warto w swej szafie mieć również koszulę w kratę. Tak, tak, to już było rok temu, ale nadal dobrze ją posiadać. W końcu to must have tej jesieni.

Przeanalizujmy jeszcze buty. No cóż. Słup, ewentualnie obcas o jak najdziwniejszym kształcie – to trendy w jesiennych botkach. No i cholewka koniecznie za kolano i szeroka. Wśród obuwia przebić się próbuje lakier, w torebkach jest już coraz bardziej powszechny,  teraz czas na botki i kozaki. Więc w zasadzie im więcej się błyszczy, tym lepiej. Ta dewiza odnosi się również do całej szafy. Cekiny, błyskotki, koraliki – to wszystko można uznać za NAJmodniejsze. Pachnie to troszeczkę powrotem do lat 90. Gdyby to wszystko starać się podsumować, można powiedzieć, że w zasadzie, co byśmy nie miały w swojej szafie, będzie ,,modne”. Dlatego nie warto sugerować się samymi wystawami. Dziś tak każdy projektant wyznacza swoje trendy, nota bene są to głównie przerobione hity poprzednich lat…

Więc może szafa mamy? Możesz się zdziwić, co znajdziesz w pudle z ciuszkami z jej lat młodości. Zanim wybierzesz się następnym razem na zakupy, zapytaj mamę, a może nawet babcię, czy przypadkiem nie mają takiego fajnego dużego swetra, a może cekinowej, szalonej sukienki. 5909906039_e5a7d039db_zNajlepiej zastanowić się nad swoim własnym stylem, co mi odpowiada najbardziej, co mnie zachwyca. Będziemy modne, gdy będziemy się dobrze czuły w swoich ubraniach. To one odzwierciedlają to, jakie jesteśmy. Powinny być naszym zwierciadłem. Najczęściej podświadomie wybieramy, co chcemy założyć, kierując się aktualnie towarzyszącymi nam uczuciami. Zastanów się – kiedy zakładasz na siebie czerwone rzeczy? Może gdy przepełnia Cię energia? A niebieski dobierasz, gdy jesteś spokojna, Twój nastrój jest zrównoważony? Nie znaczy to, że powinnyśmy całkowicie odrzucić w kąt modowe magazyny. One pomagają zdecydować, co do nas pasuje, podpowiadają często, na co możemy sobie pozwolić przy odpowiedniej figurze. A przy okazji mamy wgląd do propozycji stylizacji, doboru kolorów itp. Ważne, aby mieć do tego dystans i umieć się z tym obchodzić.

11252119985_8b013ec404_zWarto pamiętać, aby się nie zatracić i nie wyglądać jak manekin z wystawy sieciówki. Dobrze jest odnaleźć siebie w tym natłoku różnorodnych pomysłów, serwowanych przez kreatorów świata mody. Wybrać to, co najbardziej pasuje do twojego charakteru i zainteresowań, nie zapominając o wygodzie. Moda nie jest już tak jednorodna. Co chwila zmieniają się preferencje, co raz dochodzą nowe wzory.  Jednak w dzisiejszych czasach każdy może kreować własny świat mody.

The following two tabs change content below.
Kinga Rozwód

Kinga Rozwód

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak to przez pierwsze 20 sekund możemy zrobić na kimś wrażenie. Nadal sądzisz, że wygląd nie ma znaczenia? Kiedy już przyciągniesz kogoś swą zadbaną urodą, zatrzymaj osobowością i wiedzą. Mogą w tym pomóc przeczytane książki, obejrzane filmy i wiedza ludzi, których spotykamy na swej drodze. O ile potrafimy ich słuchać. Zwiększ swą dawkę uśmiechu każdego dnia i zarażaj nim innych. Ciesz się każdym dniem, jakby był ostatni, ale nie zapominaj, że życie jest kruche. Krocz przez życie z wielkim uśmiechem na twarzy. To cała ja.
Kinga Rozwód

Ostatnie wpisy Kinga Rozwód (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz