Niezwykła rola

     Miał być piłkarzem, być może niedługo skradnie serca w najnowszym filmie Władysława Pasikowskiego Kurier. Philippe Tłokiński to niezwykła postać w świecie kina i teatru. Aktora z pewnością znamy z seriali Prosto w serce, Przepis na życie czy Belfer.

     Już 15 marca do polskich kin wchodzi najnowszy film Pasikowskiego Kurier, w którym Philippe Tłokiński gra młodego Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Jest to postać niezwykła, szczególnie podczas II wojny światowej, która odgrywała kluczowe role w trudnym dla Polski okresie. Jako Nowak prowadził działalność kurierską, która właśnie zostanie mocno podkreślona w filmie.

      Tłokiński to postać w świecie filmu i teatru znana, po angażu w polskich produkcjach na parę lat jednak zrobiło się o nim cicho. Nadzieją, że po najnowszym filmie, który ukaże się już niebawem, będziemy go mogli zobaczyć częściej i zapewne usłyszymy o nim nie raz.


Urodzony we Francji, następnie wychowany w Szwajcarii. Początkowo jego plany jako małego chłopca składały się z częstymi treningami. W sporcie dużą rolę odegrał jego ojciec, dla którego ważne były treningi syna i być może plany na przyszłość związane ze sportem.,,Dla aktora każdy język to jak inny instrument dla muzyka”     Pierwsze siły na zajęciach teatralnych w liceum spowodowały, że Philippe odkrył swoją bratnią duszę, którą stała się scena na deskach teatru. Aktor włada płynnie francuskim, włoskim i angielskim, każdy z języków wiąże się z innymi emocjami w jego życiu. Artysta po latach spędzonych za granicą wrócił do Polski, by odszukać swoje korzenie.

     Tłokiński to aktor, który posiada coś niezwykłego w sobie, być może dlatego tak przyciąga swoją uwagę, tym samym oczekiwania co do samego filmu  są duże. Na ekranie zobaczymy również takie gwiazdy jak Julie Engelbrecht, Zbigniewa Zamachowskiego, Adama Woronowicza,  Jana Frycza i wiele innych, znanych gwiazd kina. Zwiastuny wzbudzają ogromne zainteresowanie, tym samym tłumy, jakie pojawią się niedługo, będą miały coś do powiedzenia, wśród nich fani aktora i historycy.

The following two tabs change content below.
Wiktoria Strawa

Wiktoria Strawa

Studiuje I rok na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL. Interesuje się kinem, zwłaszcza przedwojennym. Uwielbiam słuchać muzyki filmowej i rocka, uczestniczyć w koncertach i czytać książki, dzięki którym moja wyobraźnia ma pole do popisu. Kocham podróżować po świecie. Jako ,,niepoprawna romantyczka" w wolnych chwilach pisze wiersze i opowiadania, by na chwilę oderwać się od rzeczywistości.