Nasz patronat: List Cichego Przyjaciela

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKoło Naukowe Studentów Pedagogiki KUL, przy współpracy z naszą redakcją oraz ze studentami działającymi w programie „Projektor – wolontariat studencki” po raz trzeci organizuje akcję pod hasłem „List Cichego Przyjaciela”. Wystarczy napisać list, który będzie pełen ciepła, podniesie chore dzieci na duchu i pomoże im w trudnym procesie leczenia. Takie pisane własnoręcznie prezenty otrzymają dzieci z wybranych szpitali w Polsce w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

– Otrzymanie takiego listu jest dla chorego dziecka, które nie ma możliwości spędzenia Świąt w rodzinnym domu, niesamowitym wsparciem duchowym. Jest promykiem nadziei i otuchą, sprawia, że dziecko czuje, że jest ktoś gdzieś na świecie, kto ciepło o nim myśli, modli się za nie i mocno trzyma kciuki, by się nie poddało w tej trudnej walce. Znajdźmy w tej świątecznej bieganinie chwilę, by podzielić się ciepłem i pozytywną energią z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują – mówi Dominika Grzenkowicz, koordynatorka akcji.

Zachęcamy studentów, wykładowców oraz wszystkie osoby chcące przekazać kilka ciepłych słów chorym dzieciom do pisania listów, które w tym roku zostaną przekazane na oddziały w szpitalach w Lublinie, Gdańsku i Warszawie.

– Można napisać w nim wiersz, dołączyć kartkę, rysunek, co tylko zechcesz. Pamiętaj jednak, aby list zaadresowany był „DO PRZYJACIELA” i abyś Ty nie zapomniał się podpisać jako „CICHY PRZYJACIEL” – dodaje Dominika.

list

Listy będzie można wrzucać do ozdobionych pudeł znajdujących się na terenie KUL do 19 grudnia 2013 albo nadsyłać pocztą na adres: Sekretariat Instytutu Pedagogiki KUL, ul. Droga Męczenników Majdanka 70, 20-325 Lublin, z dopiskiem „List Cichego Przyjaciela”.

W ubiegłym roku akcja odniosła tak wielki sukces, że listy trafiły nie tylko do dzieci z oddziału onkologii, ale także do dzieci przebywających na terenie całego szpitala w Lublinie.

Dodatkowo akcji towarzyszy wspólne pisanie listów: 11 grudnia (środa) na Głównym KUL-u na parterze (godz. 10-15); 12 i 17 grudnia w Kampusie Wschodnim Majdanek w sali koła (DMM III – 39) oraz na korytarzu.

Miejsca, gdzie można zostawiać listy:

-Instytut Pedagogiki (biblioteka, sklepik, na parapecie przy schodach na I i II piętrze)

-Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (biblioteka i sklepik, na parapecie przy schodach na I i II piętrze)

-Gmach Główny KUL (szatnia, stołówka, hol na I piętrze, barek No Logo)

-Collegium Jana Pawła II (szatnia i sklepik)

Aktualności dotyczące akcji dostępne tutaj.

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz