Nadal nie wiadomo kiedy i jaką trasą przejdzie Korowód Studencki 2015

10311755_10152034592191570_7604126913200073802_nWczoraj (4.03.2015) odbyło się zaplanowane wcześniej spotkanie samorządów studenckich lubelskich uczelni wyższych, dotyczące tegorocznego Korowodu Studenckiego. Jednak z powodu nieobecności przedstawicieli Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, Wyższej Szkoły Nauk Społecznych, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej nie udało się ustalić ani trasy korowodu, ani ostatecznego terminu.

Przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego, mając na względzie to, że korowód ma łączyć wszystkie uczelnie, nie podjęli żadnych wiążących decyzji i przełożyli spotkanie na 10.03.2015 r. o godzinie 19:00.

Tegoroczny Korowód wciąż pozostaje wielką niewiadomą. 2 marca Uniwersytet Medyczny ogłosił plan Medykaliów. Rozpoczną się one 30 kwietnia i potrwają do 3 maja. Na konferencji dotyczącej tego wydarzenia padł również pomysł, by początek imprez zorganizowanych przez UM poprzedzał korowód. Takie stanowisko miało być przedstawione na wczorajszym spotkaniu, ale przedstawicieli Uniwersytetu Medycznego na nim zabrakło. KUL, UMCS, PL i UP proponują termin 6 maja, który nie kojarzyłby się jednoznacznie z żadną z imprez (Kozienalia odbędą się w dniach 8-10 maja, a Juwenalia-Feliniada-Kulturalia potrwają od 14 do 24 maja). Ostateczne decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Jest jednak szansa, na porozumienie między uczelniami lubelskimi, jak mówi Tomasz Tokarski, Przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL: „Nadal liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie kwestii związanych z Korowodem Studenckim, tym bardziej, że wszystkie samorządy deklarowały chęć wzięcia w nim udziału. Korowód stał się piękną tradycją Lubelskich Dni Kultury Studenckiej, dlatego też chcemy, aby był on wspólnym wydarzeniem wszystkich lubelskich studentów.”

The following two tabs change content below.