LUT’s make art for children, czyli zagraniczni studenci dla chorych dzieci

2704W codziennym zgiełku często zapominamy o potrzebujących. Każdy z nas ma swoje zajęcia, które skutecznie nas absorbują. Warto jednak czasami się zatrzymać i pochylić się nad drugą osobą. Z tego założenia wyszli członkowie ESN LUT, organizując dla Erasmusów wydarzenie, podczas którego powstały kartki wielkanocne dla dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

Istnieje wiele charytatywnych ośrodków, pomagających w różny sposób chorym i potrzebującym. Niektóre z nich angażują do pomocy młodych ludzi. W studentach, przyjeżdżających na wymianę, także drzemie chęć działania. Wbrew powszechnie panującym stereotypom nie spędzają oni czasu wyłącznie na imprezowaniu. Reagują na  potrzeby innych ludzi, pomagają im, dając w ten sposób możliwość zmiany i odrobinę radości. 11054491_814814611945911_4157872997631984039_oNawet tak drobne wydarzenia, jak wspólne robienie kartek wielkanocnych, czy wyjście do szpitala dziecięcego, pozwala na zasymilowanie się, dostrzeżenie problemów innych ludzi, a także danie od siebie czegoś więcej. Przy okazji studenci z zagranicy mają okazję wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi, puścić wodze fantazji, a także mogą odnaleźć w sobie pokłady empatii oraz umiejętności współpracy w grupie.

10470955_814812235279482_5663529983606970254_nJedno z takich wydarzeń miało ostatnio miejsce w siedzibie ESN LUT. Erasmusi własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne, które później wręczyli chorym dzieciom. Dzięki takim akcjom młodzi podopieczni hospicjum uczą się ekstrawersji  i mają świadomość, że nie są sami w cierpieniu. Zaangażowanie obcokrajowców  pozwala również zmieniać świadomość naszego społeczeństwa. Ludzie coraz częściej pozbywają się krzywdzących stereotypów i dostrzegają w przyjezdnej osobie zwykłego człowieka.

Warto pamiętać, że zagraniczni studenci również chcą robić coś dla innych. Czasami są zagubieni, ale otwierając im drzwi sami mamy wkład w czyjś uśmiech. Stając się pośrednikami robimy wiele dobrego dla obydwu stron.

The following two tabs change content below.
Kinga Rozwód

Kinga Rozwód

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak to przez pierwsze 20 sekund możemy zrobić na kimś wrażenie. Nadal sądzisz, że wygląd nie ma znaczenia? Kiedy już przyciągniesz kogoś swą zadbaną urodą, zatrzymaj osobowością i wiedzą. Mogą w tym pomóc przeczytane książki, obejrzane filmy i wiedza ludzi, których spotykamy na swej drodze. O ile potrafimy ich słuchać. Zwiększ swą dawkę uśmiechu każdego dnia i zarażaj nim innych. Ciesz się każdym dniem, jakby był ostatni, ale nie zapominaj, że życie jest kruche. Krocz przez życie z wielkim uśmiechem na twarzy. To cała ja.
Kinga Rozwód

Ostatnie wpisy Kinga Rozwód (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz