#like4like

Instagram, jedna z najbardziej popularnych aplikacji, z której korzystamy. W pewnym stopniu stanowi nieodłączny element naszego życia. Często sięgamy do niej tuż po obudzeniu, ale czy zastanawiamy się, jak oddziałuje na nasze życie?

Instagram to aplikacja, dzięki której możemy zaczerpnąć inspiracji, bądź inspirować innych. Znajdziemy wiele pomysłów odnośnie stylizacji, wystroju wnętrz, podróży czy posiłków. Wszystko jest dobrze, dopóki nie dostaniesz zamówionego jedzenia w restauracji i przymierzając się do jego spróbowania, ktoś mówi „poczekaj, jeszcze zrobię zdjęcie na Insta”. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety. Dzięki tej aplikacji możemy nie tylko inspirować, ale także poczuć się osobą kreatywną, chociażby poprzez utrzymywanie swojego profilu w jednakowej kolorystyce, skupieniu na określonej tematyce czy detalach. Znajdziemy także wiele profili osób, które promują zdrowy tryb życia lub przeszły przemianę i teraz motywują innych. Jednak to też ma swoje wady. Instagram negatywnie wpływa na postrzeganie samego siebie. Często widząc zdjęcia perfekcyjnie wyglądających modelek zaczynamy obniżać naszą samoocenę, na wierzch wyciągamy wady, chowając w kąt nasze atuty. Ciągłe korzystanie z aplikacji może doprowadzić do uzależnienia się od niej, na przykład od razu po przebudzeniu przeglądamy posty osób, które obserwujemy, żeby nic nam nie umknęło. Często możemy znaleźć zdjęcia typu „Instagram vs reality”, w których przedstawione jest zdjęcie po przerobieniu, a obok zdjęcie bez obróbki. To sprawia, że obraz rzeczywistości zostaje zniekształcony i nie wszystko jest takie, jak jest prezentowane w tej aplikacji. Dlatego czasami warto jest się odciąć i odpocząć od świata social mediów. Co więcej zbliża się wiosna, więc lepiej wyjść na spacer niż siedzieć z nosem w telefonie.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)