KULturaliowy Kabareton 2016

kABARETON 2Po hucznych koncertach przyszła pora na rozrywkę w innej tonacji – w Centrum Spotkań Kultur mogliśmy podziwiać fantastyczny duet Mikołaja Cieślaka i Rafała Zbiecia oraz Kabaret Młodych Panów. Publiczność, na początku trochę nieśmiała, nagradzała kolejne skecze salwami śmiechu.

20160516_182558Artyści podtrzymywali kontakt z widownią niejednokrotnie zwracając się do niej osobiście. Każdy żart wywoływał fale oklasków, często zagłuszających sam występ, przez co kabareciarze musieli wstrzymywać się z wypowiadaniem kolejnych kwestii, choć z pewnością im to nie przeszkadzało.

20160516_201851Co ważniejsze, rozglądając się po widowni można było zauważyć sporą rozbieżność wiekową wśród widzów. Wielu z nich zapewne pamiętało jeszcze występy Kabaretu Tey, a co niektórzy – Kabaretu Starszych Panów.  Różnice pokoleniowe jednak nie miały większego znaczenia, gdy na scenie pokazano dobrze znane publiczności skecze, które ukazywały naszą dobrze znaną rzeczywistość pod zupełnie innym kątem.

Występy zostały zakończone muzycznym skeczem Kabaretu Młodych Panów, który pozostawił publiczność w dobrym humorze na resztę dnia.

KABARETONNa koniec podziękowano wszystkim zebranym, a przede wszystkim osobom, bez których Kabareton nie miałby miejsca – patronom medialnym, finansowym i kulturowym, wśród których znaleźli się rektorzy uczelni związanych współpracą przy organizacji imprezy. Otrzymali oni koszulki juwenaliowe z
autografami artystów i gromkie oklaski publiczności. Nie zabrakło także prezentów dla publiczności – ze sceny rzucono kilka koszulek ku uciesze zebranych.

The following two tabs change content below.
Avatar

Mateusz Piotrowski

Student Dziennikarstwa na KUL-u. Domorosły pisarz, fantasta. Z zamiłowania kucharz i hejter. Czasem piszę coś na blogu, jeśli sobie o nim przypomnę.
Avatar

Ostatnie wpisy Mateusz Piotrowski (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz