Królewski Ogród Światła

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić w szary, bury i ponury weekend, ta alternatywa jest właśnie dla Ciebie! Warto spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wybrać się w bajkową wycieczkę do Warszawy.

Królewski Ogród Światła na Warszawskim Wilanowie. Wypełniona tysiącami małych światełek wystawa, znajdująca się na zewnątrz pałacu. Ekspozycja, która oddaje piękno architektury. Jedyna taka gra kolorów, które łącząc się ze sobą, dają nam między innymi: most zakochanych, konewkę lejącą wodę czy karetę. Świetne miejsce do spędzania wolnego czasu z ukochanym/ukochaną, przyjaciółmi czy rodziną. Magiczne miejsce, które wciągnie do magicznego Ogrodu Króla każdego z was.


Oprócz bajkowego Ogrodu Króla, który przyciąga uwagę miłośników starych zabytków, organizatorzy przedsięwzięcia postanowili wprowadzić tzw. Mappingi. Mapping to trójwymiarowy pokaz, łączący jednocześnie światło, obraz i dźwięk. Zostaje on wyświetlany na fasadzie pałacu, a jego elementy architektoniczne wykorzystywane są do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów, w oknach pałacowych pojawiają się między innymi: król Jan III Sobieski i jego ukochana, królowa Marysieńka. Widzowie oglądający daną sztukę mogę obejrzeć m.in. pokaz tańców dworskich.

Wystawa czynna jest codziennie od 28 października do 25 lutego 2018 roku, w godzinach od 16:00 do 21:00. Cała aranżacja ukazana jest w mroku w sposób zaskakujący, który pozwoli widzu dostrzec to, co za dnia jest mało wyraziste. Mappingi natomiast odbywają się tylko w soboty i niedzielę o stałej porze. Wyświetlane są co godzinę, począwszy od 17.30, kończąc na 20.30.

Pełny program pokazu:

17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”

18.30 – „Powrót króla”

19.30 – „W Wilanowie król jest jeden”

20.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”

Jeden taki pokaz trwa ok. 15 minut, a co najważniejsze – jest wliczony w cenę biletu.


Może warto wybrać się na weekend do Warszawy i odwiedzić to czarujące miejsce, które z całą pewnością zachwyci nawet osobę, która na co dzień nie interesuje się nowoczesnymi wizualizacjami na tle architektury.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

The following two tabs change content below.
Dominika Dybała

Dominika Dybała

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej. Zakochana we wszystkim co związane z aparatem, dobrą muzyką oraz Warszawą. Uwielbiająca podróże, młoda, zakręcona, pełna pozytywnej energii dziewczyna prowadząca fotograficznego bloga.
Dominika Dybała

Ostatnie wpisy Dominika Dybała (zobacz wszystkie)