Korowód czas zacząć

DSC_0680Już jutro obędzie się Korowód Studencki 2015 – wydarzenie, bez którego nie można sobie wyobra- zić Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Setki przebranych i ucharakteryzowanych studentów przejdzie ulicami Lublina, pokazując tym samym, że w maju miasto należy do nich. W tym roku wyjątkowo nie będzie to początek imprez przygotowanych przez poszczególne uniwersytety, ale kolejna atrakcja po zakończonych już Medykaliach.

Korowód zacznie się około godziny 18.00 na Placu Litewskim i przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Alejami Racławickimi, ulicą Józefa Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką oraz Wapienną. Pochód zakończy się na Terenach Zielonych Politechniki Lubelskiej.

W tym roku motywem przewodnim będą Superbohaterowie, tak wybrali studenci w sondzie zamieszczonej na facebookowej stronie wydarzenia. Jednak ze względu na to, że różnice między superbohaterami, a PRL były niewielkie, organizatorzy nie narzucają, jak należy się przebrać.

Uroczysty pochód ulicami Lublina jest świętem wszystkich studentów z każdego uniwersytetu w naszym mieście.  „Korowód stanowi ważny element, a także piękną tradycję Juwenaliów. Chcemy, aby był kontynuowany” – powiedział Tomasz Tokarski, Rzecznik Prasowy Juwenalia-Feliniada-KULturalia 2015.

Po korowodzie na Terenach Zielonych zagrają: Run EastBas Tajpan, Bob One i O.S.T.R. Wstęp jest wolny. Na zakończenie dnia (i początek nocy) zapraszamy na #AFTER po Korowodzie do Silence Club. To będzie studencka środa pełna świetnych atrakcji. To, że warto wziąć w niej udział, pokazuje nasza ubiegłoroczna galeria:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Serdecznie zapraszamy na Korowód, organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnikę Lubelską i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, a w czwartek na naszego Faceobooka, gdzie będzie można obejrzeć zdjęcia z pochodu oraz oznaczyć siebie i znajomych.

The following two tabs change content below.

Napisz komentarz