Koreańskie zespoły, które rozpadły się po debiucie cz.1

Debiut to zdecydowanie jeden z ważniejszych dni w życiu artysty, jednak nikt nie chce kończyć kariery mając na liście tylko jedną piosenkę. Niestety problemy w grupie i mała popularność przyczyniły się do rozpadów wielu grup krótko po debiucie.

1 Punch

Zespół składał się z dwóch członków – One oraz Punch. Debiut w stylu old school okazał się być trafem w dziesiątkę i zespół od razu zebrał spore grono fanów. Jednak po zaledwie 8 miesiącach grupa rozpadła się. Na swojej liście posiadają 2 teledyski, które zostały wydane w ramach debiutu z albumem „The Anthem”. Członkowie kontynuują swoje kariery jako soliści.

The Ark

The Ark to grupa dziewczęca, która wraz z debiutem zebrała spore grono fanów. Mimo to rezultaty uzyskane przez dziewczyny nie były satysfakcjonujące dla wytwórni i zespół rozpadł się po kilku miesiącach. Dziewczyny jednak nie porzuciły swoich marzeń i kontynuują swoje kariery, na przykład poprzez udział w programach muzycznych.

Demion

Mimo nadziei i chwytliwej piosenki zespół nie odniósł wielkiego sukcesu i wytwórnia zdecydowała się na rozwiązanie kontraktów z chłopakami, nie dając im szansy na wydanie kolejnego singla.

LADY

Lady to pierwsza transseksualna k-popowa grupa, jednak mimo kontrowersji zespołowi nie udało się zdobyć popularności i krótko po debiucie grupa rozpadła się.

BB Boys

Grupa zadebiutowała ze spokojną i miłosną piosenką, co niestety rzadko odnosi wielki sukces. Popularności nie przyniosła nawet współpraca ze znaną piosenkarką G.NA.

M.O.A

Piosenka z którą zadebiutowały dziewczyny brzmi jak połączenie kilku piosenek, które niekoniecznie pasują do siebie. Co gorsza jest ona uznawana za jeden z najgorszych debiutów  w historii koreańskiego popu.

S.L.I.M

Debiutancki utwór zespołu to kolejna spokojna piosenka, która niestety nie przyniosła zamierzonego skutku. Uwagi nie przyciąga nawet teledysk, który jest sklejką kilku zdjęć.

Blast

W przypadku tego zespołu zarówno piosenka jak i teledysk są bardzo profesjonalne. Jednak wytwórnia nie zadbała o odpowiednią promocję zespołu, co przyczyniło  się do małej popularności grupy.

Penta-G

Zespół zadebiutował z przyjemnym singlem, jednak brak teledysku i odpowiedniej promocji okazały się niekorzystne dla grupy.

The following two tabs change content below.