Koreańscy artyści, którzy zadebiutowali w 2 zespołach

Debiut w zespole nigdy nie gwarantuje wielkiej kariery. Czasami aby zdobyć popularność artysta musi zadebiutować w 2, a nawet 3 zespołach. Oto lista kilku artystów, którzy byli częścią więcej niż jednej grupy.

Hyuna

Hyuna największą sławę zyskała dzięki piosence PSY Gangnam Style, ale kluczową rolę w jej karierze odegrał zespół 4Minute, który jak się okazuje nie był jej pierwszym. Zanim zadebiutowała z zespołem 4Minute swój debiut miała w Wonder Girls.

 

Somin

Artystka początkowo zadebiutowała w Japonii z zespołem Puretty, po rozpadzie grupy została liderem girls bandu APRIL, z którego odeszła aby zadebiutować w grupie KARD.

Sooyoung

Sooyoung obecnie jest członkinią jednego z najbardziej popularnych damskich zespołów – Girls’ Generation, jednak przed debiutem pod skrzydłami wytwórni SM Entertainment była częścią japońskiego zespołu Route-0.

Junhyung

Obecnie Junhyung nie jest członkiem żadnego zespołu.  Sławę zyskał jako raper w grupie B2ST (później Highlight), jednak zanim do tego doszło zadebiutował w zespole Poppin’ Dragon.

I.M

I.M  swoją karierę rozpoczął w zespole Nu’bility. Po rozpadzie grupy w 2014 roku zadebiutował jako członek Monsta X.

Mino

Zanim Mino został członkiem Winner swój debiut miał w zespole B.O.M. Dodatkowo  artysta jest również członkiem duetu MOBB wraz z Bobby’m (Ikon).

Minhyun

Wraz z całym zespołem Nu’est wziął udział w programie Produce101, jednak tylko jemu udało się przejść dalej i w ramach nagrody zadebiutował w zespole Wanna One. Po zaplanowanym rozpadzie grupy w grudniu 2018 roku wrócił do zespołu Nu’est.

Mina, Sejeong, Doyeon, Yoojung

Zwyciężczynie pierwszej edycji programu Produce101. W ramach nagrody zadebiutowały w zespole I.O.I, który według kontraktów został rozwiązany po kilku miesiącach, a dziewczyny zadebiutowały pod skrzydłami swoich wytwórni w zespołach gugudan – Mina i Sejeong, oraz Weki Meki – Doyeon i Yoojung.

The following two tabs change content below.

Kamila Olszewska