Kolaboracje gwiazd koreańskich z zachodnimi

Z dnia na dzień, k-pop podbija coraz więcej serc. Nic więc dziwnego, że nawet zachodni artyści chętnie podejmują współpracę z koreańskimi gwiazdami. Takie kolaboracje jednak nie są nowością i już wiele lat temu mogliśmy je podziwiać.

JYJ x Kanye West

Mimo, że zainteresowanie k-popem wzrosło stosunkowo niedawno, to już od dłuższego czasu możemy cieszyć się wspólnymi piosenkami artystów koreańskich z amerykańskimi. W 2010 roku świat ujrzała piosenka Ayy Girl stworzona wspólnie przez zespół JYJ i rapera Kanye Westa.

 

 

Dua Lipa x Black Pink

Jednym z głośniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy było wydanie wspólnej piosenki przez artystkę Dua Lipa i zespół BlackPink. Piosenka okazała się wielkim hitem, jednak mimo próśb fanów, wciąż nie doczekała się teledysku.

 

 

BTS x Nicki Minaj

Mimo wielkiego sukcesu piosenki IDOL od BTS, wytwórnia Big Hit postanowiła podkręcić atmosferę i do współpracy zaproszono raperkę Nicki Minaj. Wraz z nią powstała druga wersja piosenki oraz teledysku.

 

 

Wonder Girls x AKON

Mimo że od publikacji piosenki Like Money minęło wiele lat, nadal pozostaje ona wielkim hitem i wciąż gości na wielu playlistach.

 

 

BTS x Steve Aoki

BTS i Steve Aoki to świetnie zgrany zespół. Razem stworzyli takie hity, jak MIC DROP czy też Waste It On Me, który jest pierwszym utworem od chłopaków, śpiewanym w pełni po angielsku.

 

 

Far East Movement

Far East Movement to grupa, która na swojej liście posiada chyba najwięcej kawałków w kolaboracji z Koreańskimi artystami. Na ich piątym studyjnym albumie możemy znaleźć piosenki stworzone we współpracy z takimi piosenkarzami, jak Tiffany, Jay Park, Chanyeol (EXO), Yoon Mirae, Loco czy też Hyolyn.

 

 

Super Junior x Laslie Grace

Pierwsza współpraca zespołu Super Junior z zagranicznym artystą okazała się wielkim sukcesem. Lo Siento to pierwsza koreańska piosenka, która podbiła latynoską listę przebojów Billboard! Takich piosenek jest jednak więcej.

 

 

Kolaboracjami z zagranicznymi artystami mogą pochwalić się również tacy artyści, jak Wendy (Red Velvet), Key (SHINee), CL (ex. 2ne1), G-Dragon (Big Bang) i wiele innych. Jest to informacja, która powinna ucieszyć wielu, ponieważ dzięki kolaboracjom, nasi ulubieni artyści stają się coraz bardziej popularni w krajach bliskich naszemu, a to pozytywnie wpływa na ilość koncertów w Europie.

The following two tabs change content below.