Kawa – nie tylko do picia

Dla wielu z nas, nie ma rano nic lepszego niż pobudzający zapach aromatycznej kawy. Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez kofeiny. Jednak kawa może mieć także inne zastosowania!

  1. Pielęgnacja włosów

Zafunduj swojej skórze głowy masaż, który nie tylko cię zrelaksuje, ale także poprawi krążenie, co odżywi twoje kosmyki. Przed myciem włosów nałóż niewielką ilość fusów u nasady i delikatnie masuj na całej długości. Następnie dokładnie spłucz. Gotowe!

  1. Peeling

Peeling z kawy doskonale wygładza naskórek, dzięki czemu będzie ona również odżywiona. Musisz tylko połączyć kilka łyżek zmielonej kawy z solą oraz oliwą z oliwek. Uzdrowiska i spa od dawna stosują ten napój jako składnik peelingów, tak więc i ty możesz mieć domowe spa – niewielkim kosztem!

  1. Zaschnięty tłuszcz

Od czasu do czasu zdarza nam się zostawić tonę naczyń do zmywania, bo i tak jesteśmy już spóźnieni na zajęcia. Niestety, zaschnięte resztki jedzenia ciężko jest umyć bez szorowania naczyń. Na to też jest sposób; wystarczy dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń do fusów z kawy. I takim oto sposobem mamy nowy środek czyszczący.

  1. Odświeżacz powietrza

Do jego przygotowania potrzebujesz tylko ziarna kawy, bawełniany materiał i wstążkę. Nic skomplikowanego – wystarczy, że wsypiesz ziarna do materiału i całość zwiążesz wstążką. Gotowe. Taki odświeżacz idealnie nadaje się do miejsc o nieprzyjemnym zapachu, gdyż przyjemnie go zniweluje.

  1. Cienie pod oczami

Zmęczenie, nieprzespana noc, a przez to cienie pod oczami? Kawa pomoże zmniejszyć cienie oraz przywrócić blask naszemu spojrzeniu. Do łyżeczki fusów po kawie dodaj białko jaja kurzego i kilka kropel miodu. Całość dokładnie wymieszaj i nałóż na skórę pod oczami. Po kilku minutach zmyj maseczkę letnią wodą.

 

Przygotowując te rzeczy nie musisz za każdym razem parzyć nowej kawy, w przypadku fusów możesz wykorzystać te z porannej. Najzwyklejszą kawę możemy wykorzystać w niezwykły sposób!

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz