K-podsumowanie marca 2019

Kolejny miesiąc 2019 roku już za nami. Pora zatem przyjrzeć się najciekawszym wydarzeniom minionego miesiąca, od strony Koreańskiego show biznesu.
Przyjrzyjmy się comebackom i debiutom, które w tym miesiącu zaskoczyły niejednego fana koreańskiej muzyki.
4 marca zadebiutowała długo wyczekiwana grupa spod skrzydeł Big Hit Entertainment. Wytwórnia ma pod swoją opieką zespół BTS, który odnosi sukcesy na całym świecie. Bangtan Boys dali bardzo dużo wsparcia nowemu zespołowi TXT, który zaledwie miesiąc po debiucie ma ponad 53 mln wyświetleń pod ich debiutancką piosenką „Crown”. Ponad to, chłopcy zdobyli już 3 nagrody w programach muzycznych, co można uznać za wielki sukces, zważywszy na fakt, że są świeżo po debiucie.

11 marca Cube Entertainment wypuściło debiutujący duet, będący połączeniem dwóch podopiecznych wytwórni. Mowa tu o Wooseoku (członek grupy Pentagon) oraz Guanlinie (ex członek Wanna One). Chłopcy zadebiutowali z piosenką „I’m a star”, która w chwili obecnej posiada ponad 2 mln odsłon na Youtube.

18 marca zadebiutowała nowa damska grupa z wytwórni Yuehua Entertainment – Everglow. Dziewczyny zaprezentowały się z piosenką „Bon Bon Chocolat”. MV na chwilę obecną posiada ponad 20 mln odsłon, a wyświetlenia z każdym dniem rosną coraz bardziej.

A co z comebackami? Z pewnością najgłośniejszymi comebackami minionego miesiąca były te, należące do:

4 marzec: Sunmi – „Noir”

11 marzec: Epik High – „Love drunk”                                                                               

13 marzec: GWSN – „Pinky Star”, Park Bom – „Spring”

14 marzec: MAMAMOO – „gogobebe”

19 marzec: DIA – „WOOWA” ,VAV – „Thrilla Killa”

20 marzec: Momoland – „I’m so hot”

24 marzec: Taeyeon – „Four seasons”

25 marzec: Stray Kids – „Miroh”

26 marzec: Park Jihoon – „L.O.V.E”

27 marzec: Pentagon – „Sha La La”, KARD – „Bomb Bomb”

28 marzec: Bastarz – „Help me”

29 marzec: Boy Story – „Oh my Gosh”

31 marzec: Holland – „Nar_C”

27 marca wyszła długo wyczekiwana piosenka zespołu Monsta X w kolaboracji ze słynnym DJem Stevem Aokim. Zespół postawił teraz na karierę w Stanach, a piosenka pt.”Play it cool” z pewnością im w tym pomoże.

Zespół Black Pink spod skrzydeł YG Entertainment – wytwórni, która przez ostatnie tygodnie aż huczała od skandalu ich podopiecznego-Seungriego – ogłosił na 4 kwietnia długo wyczekiwany przez fanów comeback! Dziewczyny powróciły po 9 miesiącach z piosenką „Kill this love”.

25 marca minął rok od śmierci lidera zespołu 100% – Minwoo. Chłopak zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca, mając zaledwie 33 lata.

26 marca, Kai z zespołu EXO został ogłoszony koreańskim abmasadorem marki Gucci!

Została także ogłoszona trasa zespołu Seven O’Clock. Zespół zawita 7 kwietnia do Warszawy, a bilety wciąż są dostępne! Bilet VIP (400 zł) zawiera: wcześniejsze wejście, fansign + podpisany plakat, photo event. Bilet GOLD (200 zł) zawiera: wejście tuż po biletach VIP, hi-touch z zespołem oraz podpisany plakat. W sprzedaży są także bilety GENERAL w cenie 85 zł. Bilety są dostępne na stronie: http://www.europebeyond.com/goods/view?no=36&sfns=mo&fbclid=IwAR0C4YAcTkSD0rzMZh488yO-qsWfQkgpnUrMeC8EbLwgBkm6HeVOtVq8cGw

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)