K-podsumowanie kwietnia 2019

Za nami kolejny miesiąc 2019 roku, który owocował w ciekawe wydarzenia, comebacki i debiuty, od strony koreańskiego show biznesu.

Kwiecień był miesiącem, który przyniósł fanom k-pop’u całą masę nowych piosenek. Artyści codziennie prezentowali coś nowego, zaskakując tym samym swoich fanów. Kwietniowymi comebackami, które odniosły największy sukces były te, należące do zespołu BTS oraz Black Pink.

5 maja dziewczyny z zespołu Black Pink wypuściły nową piosenkę, pt.”Kill this love”, która po 24 godzinach od momentu wydania, miała aż 57 mln odsłon i jest to z pewnością rekord, jeśli chodzi o dobowe wyświetlenia koreńskich grup żeńskich. Na chwilę obecną MV posiada ponad 356 mln wyświetleń. Zaraz po długo wyczekiwanym comebacku, dziewczyny wyjechały do Stanów, by podbijać tamtejszy rynek muzyczny. Trzeba przyznać, że wytwórnia potrafi zadbać o swoje podopieczne, gdyż Lisa, Jennie, Jisoo i Rose odnoszą tam ogromne sukcesy. Sama Ariana Grande powiedziała, że liczy na spotkanie dziewczyn i zobaczenie ich występu podczas Coachella – corocznym festiwalu muzycznym.

12 kwietnia zespół BTS powrócił z nową piosenką, pt.”Boy with luv”, zrealizowaną z amerykańską piosenkarką Halsey. Po 24 godzinach od momentu wydania piosenki, ta miała aż 74,6 mln wyświetleń, bijąc tym samym rekordy wyświetleń męskich grup k-popowych. Na ten moment, „Boy with luv” posiada ponad 311 mln wyświetleń, a tych przybywa z każdą, kolejną godziną. Przyjemnie patrzy się na to, jak ogromne sukcesy odnosi zespół BTS, nie tylko w Korei, ale i na całym świecie. Chłopcy podbili rynek amerykański i coraz więcej tamtejszych gwiazd proponuje im współpracę. Patrząc na ich ciężką pracę, zaangażowanie i sukcesy aż ciężko uwierzyć w to, że chłopcom groził kiedyś rozpad zespołu.

Comebackami, na które również warto zwrócić uwagę są:
IZ*ONE – „Violeta”
Bolbbalgan4 – „Bom”
Super Junior D&E – „Danger”
TWICE – „Fancy”
Target – „Beautiful”
N.Flying – „Spring”
The Boyz – „Bloom Bloom”
NU’EST – „Bet Bet”
SPECTRUM – „After party”

25 kwietnia zadebiutowała męska grupa, spod skrzydeł J-FLO Entertainment. NewKidd zadebiutowali z piosenką „Tu eres”, która na ten moment posiada na Youtubie 630 tysięcy wyświetleń. Również tego samego dnia zespół AB6IX z wytwórni Brandnew Entertainment, wydał piosenkę „Hollywood”, będącą zapowiedzią ich debiutu, który przewidziany jest na 22 maja. Chłopcy mogą odnieść spory sukces na rynku muzycznym, z racji tego iż dwóch jego członków: Youngmin i Donghyun pracowali w znanym w branży muzycznej duecie MXM, a Daehwi i Woojin byli członkami popularnej grupy Wanna One, powstałej z drugiej edycji survivalu Producex101.

13 kwietnia zadebiutowała grupa 1the9, powstała z survivalu Under 19. Dziewiątka chłopców zadebiutowała z piosenką „Spotlight”. Zespół zadebiutował pod opieką wytwórni MBK Entertainment i z racji tego, że jest to grupa survivalowa, ich kontrakty będą obowiązywać jedynie 12 miesięcy.

4 kwietnia zespół Stray Kids otrzymał swoją pierwszą nagrodę w programie muzycznym! Podczas promocji z piosenką, pt.”Miroh”, SKZ wystąpili w programie MCountdown. Marzeniem i celem zespołu na 2019 rok, było właśnie otrzymanie swojej pierwszej nagrody w wyżej wymienionym programie. Reakcja chłopców była naprawdę poruszająca i wzbudziła wiele łez szczęścia wśród wspierających ich fanów.

A co z koncertami? Trzeba przyznać, że koreańscy artyści coraz chętniej odwiedzają europejskie kraje, dając w nich niezapomniane dla fanów koncerty.

24 kwietnia solistka Sunmi ogłosiła trasę koncertową. Dziewczyna odwiedzi m.in. Warszawę. Jej koncert odbędzie się 2 czerwca w klubie Progresja. Ceny biletów wahają się między 150 zł a 535 zł. (https://sunmi.kpopme.com/event/sunmi-the-1st-world-tour-warning-in-warsaw/)

26 kwietnia zespół MASC ogłosił na swoim Instagramie, że wybiera się do Europy! Chłopcy odwiedzą Pragę, Kolonię, Oslo, Paryż oraz Warszawę! MASC dadzą koncert w Polsce już 22 czerwca!

27 i 28 kwietnia odbyły się koncerty zespołu Pentagon, spod skrzydeł Cube Entertainment. Trasa została zatytułowana „Prism” i z tego co wiadomo, zespół nie poprzestaje na koncertach danych w Seoulu. 28 kwietnia, Instagram zespołu powiadomił fanów, że chłopcy szykują się na World Tour! Lista miast ukazuje póki co miasta spoza Europy, jednak wytwórnia widząc zainteresowanie wśród fanów, planuje dodać kolejne 5 miejsc!

26 kwietnia ex-członkini zespołu After School – Jungah, ogłosiła na swoim Instagramie, że jest w ciąży! Na jej profilu @i_am_junga, można zobaczyć krótki film z USG oraz przeczytać gratulacje od pozostałych członkiń zespołu. Ojcem dziecka jest jej mąż, z którym wzięła ślub rok temu – koszykarz Jung Chang Young. Gratulacje!

25 kwietnia CEO wytwórni Beyond Entertainment ogłosił, że gdy jego podopieczny-Kisu, ukończy w 2020 roku służbę wojskową, odbędzie się jego solowa trasa po Europie!

A co z ostatnim, głośnym skandalem klubu Burning Sun? [http://www.cosnowego.idiks.org/gwiazda-k-popu-oskarzona-o-sutenerstwo/] Sprawa toczy się już kilka miesięcy, a na jaw wychodzi coraz więcej, nieprzyjemnych faktów. Od momentu wyjścia skandalu na światło dzienne, zostało aresztowanych 1700 osób zamieszanych w tę sprawę! Mimo to sprawa jest wciąż w toku, a winnych jedynie przybywa z każdym dniem.

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)

Napisz komentarz