K-debiuty 2019

Za nami 17 dni nowego roku. Przez tak krótki okres wyszła jednak masa informacji, dotyczących k-popowych debiutów, zaplanowanych na 2019 rok i podobnie, jak w poprzednim roku, zapowiada się ogromna dawka unikatowych nowości.

M.O.N.T
Zespół, który w 2018 roku odwiedził Polskę, organizując w stolicy spotkanie z przyszłymi fanami. Mimo że zespół wtedy jeszcze oficjalnie nie zadebiutował, zgromadził setki ludzi, którzy chcieli porozmawiać z artystami, zrobić sobie wspólne zdjęcie i miło spędzić czas. M.O.N.T to 3-osobowa grupa, znajdująca się pod opieką Fly Music Entertainment. Narachan, Roda i Bitsaeon, doczekali się upragnionego debiutu dokładnie 4 stycznia tego roku. Wydali wtedy piosenkę „Will you be my girlfriend?”, która na ten moment liczy prawie 360 tysięcy wyświetleń na Youtube. Mimo że grupa oficjalnie na rynku jest zaledwie od dwóch tygodnii, już nadała imię swoim fanom – Mint. Chłopcy podczas pobytu w Polsce odbyli bardzo dużo spotkań z mediami, gdzie chętnie uczyli się polskich zwrotów i wychwalali nasze polskie pierogi. Jest to z pewnością dobry znak dla polskich Mint, które mogą spodziewać się powrotu zespołu do kraju.

WayV
Kolejny unit zespołu NCT, skierowany jednak na rynek chiński. SM Entertainment przedstawiło po raz pierwszy grupę w sierpniu 2018 pod nazwą ‚NCT China’. Na Weibo 31 grudnia 2018 ogłoszono jednak siedmiu członków, którzy zadebiutują na chińskim rynku pod nazwą ‚WayV’, 17 stycznia 2019 roku. Unit tworzą WinWin, Lucas, Kun, Ten oraz nowi członkowie – Xiaojun, Hendery i YangYang. Zachęta do zapoznania się z tym unitem? YangYang wychowywał się w Niemczech i tym samym ma chińsko-niemieckie obywatelstwo. Düsseldorf jest jego ulubionym miastem, więc kto wie? Może kolejny unit NCT zagości ponownie w Europie, tym razem w Niemczech?

TXT
BigHit Entertainment wypuszcza na rynek kolejny męski zespół. Jak powszechnie wiadomo, ich starsi koledzy z branży (BTS) odnoszą ogromne sukcesy na całym świecie, więc nad chłopakami ciąży ogromna presja ze strony potencjalnych fanów. BigHit wspomniał jedynie o tym, że planuje debiut kolejnego zespołu, jednak bardzo uważał z informacjami. Do niedawna nie było nic wiadomo w tej sprawie. Dopiero 10 stycznia 2019 roku, oficjalne konto wytwórni wypuściło teaser przedstawiający jednego z członków – Yeonjuna. Co dalej? Wytwórnia w końcu ruszyła, przedstawiając nam kolejnych członków TXT. Wiadomo, że grupę będą tworzyć Yeonjun, Soobin, HyuningKai, Beomkyu i Taehyun. Ponadto, na gali Seoul Music Awards, która miała miejsce 15 stycznia tego roku, jeden z członków BTS poprosił o wsparcie dla nowej grupy BigHit.

Korean Netizens Dig Up Photos And Info On Rumored TXT Members

 

VeriVery
9 stycznia tego roku zadebiutował zespół spod skrzydeł Jellyfish Entertainment – VeriVery, z pierwszym mini albumem o nazwie ‚Veri-Us’. Grupa składa się z siedmiu członków: Dongheon, Hoyoung, Minchan, Gyehyeon, Yeonho, Yongseung i Kangmin. Podczas predebiutu, chłopcy wydali piosenkę, pt.”Super Special”, będącą OST dla ich pierwszego reality show. VeriVery są pierwszą męską grupą z Jellyfish, która zadebiutowała od czasów VIXX w 2012 roku.

Cherry Bullet
Debiut dziewczyn zaplanowany jest na początek 2019 roku, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. Na Cherry Bullet czekało się tak naprawdę już od 2017 roku, kiedy to FNC Entertainment podało informacje dotyczące trzech członkiń nowego zespołu. Później jednak wytwórnia ucichła. Dopiero niedawno zaczęto wypuszczać teasery, przedstawiające artystki. Grupa miała zawierać 11 członkiń, jednak wytwórnia ostatecznie zeszła do 10: Mirae, Bora, Chaerin, May, Jiwon, Yuju, Kokoro, Linlin, Haeyoon i Remi.

High School
Kolejny, jednak dość nietypowy girlsband. Określenie „girlsband” zwykle kojarzyło mi się ze słodkim konceptem, który nie oszukujmy się – zdominował scenę k-popową. Po zdjęciach teaserowych nowej grupy z Richworld Entertainment, widać jednak zupełnie coś innego. Po kilku zmianach składu i opóźnieniu debiutu, High School zamierza pojawić się w marcu 2019 roku z całkiem nietypową koncepcją. Po raz pierwszy ogłoszone w 2017 roku, dziewczyny z High School do tej pory nie pokazały swoich twarzy publicznie. Wycięte bądź rozmyte, dodawały jedynie tajemniczości i jeszcze bardziej nakręcały przyszłych fanów. Ostatnio jednak grupa wypuściła zdjęcie, na którym członkinie zespołu noszą specjalne maski. Producent twierdzi, że nie chce napędzić fanów, zachęcając ich wyglądem dziewczyn. Stwierdził, że w tym wypadku stawia na ich niezwykłe umiejętności i energiczne choreografie.

Purple Beck
Damska grupa Purple Beck, będzie pierwszym zespołem spod skrzydeł Majesty Entertainment. Do tej pory wytwórnia ujawniła cztery członkinie, jednak ostateczna liczba nie jest znana. Producent wspominał o 6 -7 osobowym zespole, ale informacje te nie są potwierdzone. Nie wiadomo także, kiedy dokładnie zadebiutuje Purple Beck. Pewne jest tylko to, że stanie się to w tym roku.

Debiutów zespołów czy też solistów będzie z pewnością znacznie więcej i dlatego warto czekać na każdy z nich. Każda grupa przedstawia zawsze inny koncept, inne choreografie, muzykę, teksty piosenek i różnorodne stroje. Każdy jest wyjątkowy na swój sposób i już na ten moment gorąco zachęcam do zapoznania się z którymś zespołem.

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)
Kalina Wojtaszek

Ostatnie wpisy Kalina Wojtaszek (zobacz wszystkie)