Jubileuszowe Targi Pracy i Praktyk

baner_Targi Pracy na KULOkoło 50 stoisk firm, wyjątkowe warsztaty organizowane przez działy HR i inspirujący panel o oczekiwaniach pracodawców – to wszystko podczas X Studenckich Targów Pracy i Praktyk już w najbliższą środę 26 listopada 2014 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w godzinach 10:00 – 14:00.

– Wiele osób narzeka, że uczelnie nie pomagają młodym ludziom wejść na rynek pracy. To myślenie chcemy o 180 stopni zmieniać, organizując już po raz dziesiąty na KUL Studenckie Targi Pracy i Praktyk. Cieszymy się, że to tutaj, na najstarszym uniwersytecie w Lublinie, udaje się po raz kolejny umożliwić spotkanie największych pracodawców z lubelskimi studentami i absolwentami – mówi Marta Wziątek, kierownik Biura Karier KUL.

Hasło tegorocznych Targów Pracy brzmi: „ZNAJDŹ SWOJE MIEJSCE NA RYNKU PRACY”. Organizatorzy zachęcają do udziału osoby poszukujące pracy lub praktyk, ale też tych, którzy są na początku swojej ścieżki zawodowej, aby już w trakcie studiów poznać wymagania najważniejszych pracodawców i dobrze się przygotować do wejścia na rynek pracy. Uczestnicy targów będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami naprawdę wielu pracodawców, w tym międzynarodowych korporacji, firm ogólnopolskich, a także lokalnych pracodawców. Oferty praktyk, staży czy pracy będą prezentowały firmy z różnych branż, m.in. finanse, FMCG, pośrednictwo pracy, IT, doradztwo podatkowe, audyt, służby mundurowe, administracja państwowa.

– Targi Pracy i Praktyk na KULu to jedyna taka okazja, aby w jednym miejscu spotkać tak wielu pracodawców. Z doświadczeń z ubiegłego roku wiem, że w takich warunkach dużo łatwiej jest nawiązać kontakt z pracodawcą i jest to mniej stresujące niż w przypadku tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej – mówi Klaudia Karczewska, studentka KUL na kierunku filologia angielska i ekonomia.

Tego samego dnia uczestnicy targów będą mogli dodatkowo odbyć ciekawe szkolenia przeprowadzane przez trenerów i HR’owców wystawiających się firm. To możliwość podniesienia swoich kompetencji, ale także zaprezentowania się przed trenerem lub rekruterem.

Jak twierdzą organizatorzy obowiązkowym punktem na tegorocznych targach jest udział w debacie ekspertów „Maraton do pracy”.

– W tej jubileuszowej edycji chcieliśmy zaproponować uczestnikom coś więcej, dlatego zaprosiliśmy rekruterów największych pracodawców w Polsce do zabrania głosu w debacie „Maraton do pracy”. Panel dyskusyjny, który poprowadzi lubelski dziennikarz Józef Szopiński ma dać odpowiedź studentom, w co inwestować swój czas na studiach, aby osiągnąć sukces zawodowy, czego szukają pracodawcy u kandydatów do pracy, czy „opłaca się” inwestować w wyższe wykształcenie – dodaje Marta Wziątek, kierownik Biura Karier KUL.

Debata odbędzie się 26 listopada o godzinie 11:00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C 1031(X piętro). Wstęp na Targi oraz debatę jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.kul.pl/targi oraz na bieżąco w wydarzeniu na Fanpage Biura Karier KUL: https://www.facebook.com/events/1503500879902383/

 

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz