„Jesteś komuś potrzebny”

balonyAKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program, w którym osobisty tutor pomaga dziecku osiągnąć sukces. AKADEMIA powstała 11 lat temu z inicjatywy księdza Jacka WIOSNY Stryczka. Działa w 24 miastach w Polsce, w tym też w Lublinie.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażek w szkole do sukcesów w życiu. Sprawia, że dzieci, które dotychczas czuły się nieważne, mogą poczuć się wyjątkowe. Stają się czyimś oczkiem w głowie. To uczucie przeprowadza je do lepszego życia.

AKADEMIA nie zmienia świata dzieci, nie usuwa przeszkód z ich drogi, ale uczy je, jak sobie w tym świecie radzić. Otoczenie dziecka i problemy mogą pozostać takie same, ale dzięki AKADEMII, dziecko wie, jak stawiać czoła trudnościom i wygrywać. Myśli o przeszkodach jak o wyzwaniach możliwych do podjęcia i wygrania. Dorosły, który chce dobra dziecka patrzy z nim w przyszłość, stawia dziecku wyzwania, uczy je samodzielności, kształtuje w nim mentalność wędkarza. Dzięki temu, dziecko w przyszłości może odnosić sukcesy i radzić sobie samo. Tak właśnie w przyszłość z dzieckiem patrzy tutor i darczyńca w AKADEMII.

– Na początku trochę się przeraziłam, bo jednak myślałam, że będę pomagać dziecku, które ma trudności z matematyką, a okazało się, że moja podopieczna ma problemy z językiem angielskim. Na szczęście poziom języka obcego w szkole podstawowej nie jest czymś, co mogłoby mnie przerosnąć, więc podjęłam się tego wyzwania – opowiada Aleksandra Głód, studentka matematyki na UMCS, od trzech lat jest wolontariuszką w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Lublinie. – Dobry tutor powinien charakteryzować się systematycznością, odpowiedzialnością, cierpliwością i mieć dobre serce, ale chyba gdy ktoś angażuje się w wolontariat, to już je ma. Studiowanie ścisłego kierunku nie wyklucza tego, że można się realizować w działaniach pedagogicznych.

AKADEMIA przez 11 lat pomogła 5981 dzieciom. Tutorzy spędzili z dziećmi łącznie 314 003 godzin.

– W AKADEMII można nauczyć się wielu rzeczy, bo wolontariat to nie tylko praca z dzieckiem, ale to też szkolenia rozwijające i wyjazdy. To możliwość poznania nowych ciekawych ludzi. Będąc wolontariuszem możesz zrobić coś dla drugiej osoby, masz poczucie, że jesteś komuś potrzebny. Wolontariat ma wiele korzyści niematerialnych, bo wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie – dodaje Aleksandra.

Obecnie można wesprzeć działania AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przekazując na nią 1% podatku lub dokonać pojedynczej wpłaty – wszystkie dane znajdują się na stronie internetowej www.akademiaprzyszlosci.org.pl. Zachęcamy też do polubienia fan page lubelskiej AKADEMII i odwiedzania strony regionalnej.

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz