Eurowizja dla Młodych Tancerzy 2017: kolejne zwycięstwo Polski!

Polska Eurowizja tańcem stoi! Paulina Bidzińska wygrała w tegorocznym Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy, którego finał w niedziele odbył się w Pradze, stolicy Czech.

Dziewiętnastolatka z Gliwic wytańczyła Polsce kolejne zwycięstwo w Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2017. Polka pokonała w finale tancerzy z siedmiu państw: Niemiec, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Słowenii, Czech (gospodarze) i Malty. Nagrodą był czek w wysokości 7 tys. euro. Paulina w jednym z wywiadów zdradziła, że zamierza przeznaczyć swoją wygraną na podróże.

Choreografię do muzyki Antonio Vivaldiego „La Certa”  przygotował Jacek Przybyłowicz. Konkursy dla Młodych Tancerzy organizowane są przez Eurowizję co dwa lata, począwszy od 1985 roku, poprzedzane Konkursami dla Młodych Muzyków. Uczestnikami mogą być osoby, które nie zajmują się profesjonalnie tańcem. Przedział wiekowy, zawarty w regulaminie, to 16-21 lat, a występy mogą być tylko i wyłącznie solowe.

Nie śpiew, lecz taniec
Warto zaznaczyć, że Polacy w Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy triumfowali w przeszłości aż dwukrotnie. W 2011 roku byli to bracia Dawid i Michał Krupińscy (wówczas regulamin przewidywał duety), natomiast w 2015 – Viktoria Nowak (tancerka w Teatrze Wielkim w Poznaniu, związana również z Jacopo Godani – Dressden Frankfurt Dance Company).

Gratulujemy!

The following two tabs change content below.
Oliwia Flis

Oliwia Flis

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Przyszła dziennikarka sportowa, miłośniczka dobrej książki, podróży i fotografii, uwielbiająca wszystkie zwierzęta świata. Uczestniczka IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości (Lublin) w roli fotoreportera, III Konferencji Mediów Studenckich w Warszawie, sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu czy Gali Grand Video Awards w Warszawie.
Oliwia Flis

Ostatnie wpisy Oliwia Flis (zobacz wszystkie)