El Clasico – odwieczny pojedynek

tumblr_o4ulapfxht1r8l1dzo1_1280El Clasico, czyli mecz między Realem Madryt a FC Barceloną. Wyjątkowe wydarzenie w Primiera Division. Starcie dwóch gigantycznych klubów, które w świecie mediów sprowadzane jest do pojedynku między dwoma najlepszymi piłkarzami na świecie. Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi?

Porównania obu zawodników nigdy się nie kończą, ale przed spotkaniami, w których grają przeciw sobie, fala porównań wzbiera. Tysiące komentarzy ludzi ze świata sportu. Konferencje prasowe, wywiady, opinie trenerów. I wciąż to samo pytanie. Który jest lepszy? Przedstawiane są statystyki, osiągnięcia obu gwiazd. Ale zawsze brakuje konkretnej odpowiedzi. Myślę, że nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Messi i Ronaldo to zawodnicy skrajnie różni, prezentujący inny futbol, inaczej czują grę, inaczej wyprowadzają ataki. Mają zupełnie inne charaktery. Argentyńczyk jest bardziej technicznym zawodnikiem, a Portugalczyk fizycznym i znacznie silniejszym. Obaj mają wiele osiągnięć na swoich kontach i wybitne umiejętności. Są doskonali w tym co robią. Niby podobni, ale tak naprawdę zupełnie różni. Pewnie dlatego fani jednego z nich to przeciwnicy drugiego. Porównanie ich ze sobą jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe, to tak samo jakby porównywać Coca- Colę i Pepsi albo Porsche i Ferrari. Można, ale opinie będą zawsze skrajne. Co ciekawe zawodnicy bardzo często pracują z konkurencyjnymi firmami. Cristiano Ronaldo współpracuje ze spółkami takimi jak: Nike, Toyota, Emirates, Herbalife, Castrol, Samsung, Armani, Konami, Banco Espirito Santo oraz KFC. Natomiast Lionel Messi reprezentuje firmy: Adidas, EA Sport, Samsung, Lay’s,  Gilette, Dolce & Gabbana, Head & Shoulders, Gatorade i Bimbo.

 

 

Pikanterii El Clasico dodaje fakt, że od wielu lat Real i Barcelona to najwięksi rywale w hiszpańskiej lidze. Starcia między tymi klubami od zawsze budziły wielkie emocje, ale od kiedy grają w nich Messi i Ronaldo mecz bardziej przypomina wojnę niż sportowe spotkanie. Wielokrotnie zdarzało się, że mecz kończył się bójką między zawodnikami. Nawet najmniejszy faul wiąże się z długimi dyskusjami zawodników z sędziami. W tych spotkaniach z góry wiadomo, że zobaczymy wiele kartek. Nie ma nudnych rozgrywek, a drużyny mało kiedy zgadzają się z werdyktem arbitrów. Sędziowie, czy się pomylą czy nie, krytykowani są przez „poszkodowaną” drużynę jeszcze wiele dni po meczu. Sytuacje sporne to często tygodnie debat. Podkręca to wszystko zainteresowanie meczem.

http://www.1freewallpapers.com/
http://www.1freewallpapers.com/

Fani obu piłkarzy traktują El Clasico jako test, nie tyle dla drużyn co właśnie dla ich głównych filarów. Już w najbliższą sobotę o godzinie 20:30 będziemy mogli oglądać to przedstawienie. Mecz rozegrany zostanie na stadionie Camp Nou. Jako że kwestia mistrzostwa wydaje się przesądzona, to będzie to doskonały sprawdzian przed ćwierćfinałami Ligi Mistrzów.

The following two tabs change content below.
Anna Bronisz

Anna Bronisz

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się sportem. Do szaleństwa kocham piłkę nożną. Uwielbiam podróżować,poznawać nowych ludzi i inną kulturę. Muszę przyznać,że mam ciężki charakter i uparcie trzymam się swojego zdania, niestety nie zawsze wychodzi mi na dobre. Nie myślę o przyszłości. Żyję chwilą. Tym co jest teraz. Niezaprzeczalnie jestem optymistką. Wybrałam dziennikarstwo dlatego,że lubię pisać i dzielić się z czytelnikami swoim sposobem postrzegania świata.
Anna Bronisz

Ostatnie wpisy Anna Bronisz (zobacz wszystkie)