Czas dla siebie

sekretna-marzycielka.deviantart.com
sekretna-marzycielka.deviantart.com

Koniec sesji- i co teraz?! Teraz wracamy do życia! Gorący i stresujący okres zakuwania mamy już za sobą. Jak wiadomo, najlepsze egzaminy pisze się dwa razy, ale mam nadzieję, że Was to ominęło. Pora zapomnieć o nauce i odetchnąć. A co mamy do wyboru?

Pogoda w kratkę daje codzienny dreszczyk emocji – kiedy już odnajdziesz swoje okulary przeciwsłoneczne, okazuje się, że bardziej potrzebujesz parasolki. Pięknie pomalowane paznokcie musisz schować w rękawiczki, jeśli nadal chcesz posiadać dłonie, a idealnie ułożone włosy przyciskasz bardzo twarzową czapką. Wyglądasz jak puchowa kula i tylko czasem widać Ci oczy i nos i można by to uznać za normalne, gdybyś wybierał się na sanki, a nie do sklepu…

Moda na sukces dobiegła końca ale to nie znaczy, że nie ma już dobrych seriali. Oprócz Trudnych spraw, Pamiętników z wakacji, czy Dlaczego ja?, w telewizji możecie znaleźć całodzienną dawkę M jak Miłość, Na Wspólnej, czy Barw szczęścia. Czy to nie wspaniałe? Oczywiście jest też okazja obejrzeć po raz setny (co najmniej) Rambo, Terminatora albo innego Segala. Tylko czy to jest na pewno to, czego chcemy?

chomikuj.pl
chomikuj.pl

Z pewnością znajdą się fani tych produkcji, ale jeśli tak jak ja, do nich nie należycie, to może warto przejrzeć Internet. W kółko słyszę dyskusje na temat Gry o tron, Pretty Little Liers, czy Pamiętników wampirów. Żadna z tych pozycji mnie nie zainteresowała, natomiast ostatnio odkryłam The Suits. I to jest serial, który gorąco polecam. Błyskotliwe dialogi, mistrzowska gra aktorska, ironia, metafory i podteksty. Nie ma czasu na nudę, bo trzeba z uwagą śledzić każde mrugnięcie bohaterów.

Po paru tygodniach wkuwania być może chwilowo nie możecie patrzeć na książki, nawet te nienaukowe, dlatego na te kilka dni ferii dajmy sobie z nimi spokój. Dla chętnych jednak doskonałą propozycją, która rozbawi i zrelaksuje będą książki autorstwa Wojciecha Cejrowskiego. Wszyscy wiedzą, kim jest ten pan i z pewnością nikt się nie zawiedzie, decydując się na jedno z jego dzieł.

Dookoła huczy. Od Grey’a, Wojewódzkiego, Durczoka. Warto być na bieżąco ale nie warto przesadzać. Nie poszłam do kina na film z facetem, który nie potrafi wyjść z roli modela ale i tak usłyszałam, że to porno z wątkiem romantycznym. Jestem z siebie dumna – zaoszczędziłam 20 złotych! Co do Wojewódzkiego to trudno o jednoznaczność. On sam twierdzi, że jest za młody, by być za starym, inni twierdzą, że jest za stary na wszystko. Czyli na co? Na media, na życie, na własne śmiałe poglądy? Osobiście widziałam starszych i jestem pewna, że wy też. Durczok? Ikona dziennikarstwa pracująca dla ikony mediów. Czy to wszystko? Nie dlatego ostatnio zrobiło się o nim wyjątkowo głośno. Wprost i molestowanie to chyba wystarczające wyjaśnienie…

Koniec egzaminów, stresu i kserowania wszystkiego, co się znajdzie. Czas się wyspać, odetchnąć, ,,odmóżdżyć’’. Teraz kolej na spotkania ze znajomymi i rodziną, na pogłaskanie kota i wyprowadzenie psa. Czas na siebie!

The following two tabs change content below.
Justyna Klimkiewicz

Justyna Klimkiewicz

Ciekawa świata i pełna energii. Patrzę na świat przez okulary w kolorze ironii 😉
Justyna Klimkiewicz

Ostatnie wpisy Justyna Klimkiewicz (zobacz wszystkie)