Cudowny poranek

Książka „Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie” amerykańskiego trenera motywacji behawioralnej, Hali Elroda, była napisana, aby za pomocą metody „cudownego poranka”, zmienić zasady gry w codziennym harmonogramie w aspekcie zawodowym i osobistym.

Elrod opowiada swoją historię o tym, jak poprzez formowanie kilku porannych nawyków był w stanie jakościowo poprawić swoje życie. Opisuje szczegółowo sposób napisania książki, opowiadając o pracy przedstawiciela handlowego firmy marketingowej, wypadku samochodowym, okresie pourazowym i tego, jak kiedyś, za radą przyjaciela, zaczął biegać rano. To, według przekonań autora, zmieniło jego życie.

Książka wywołuje bardzo niejednoznaczne uczucia. Jest to przede wszystkim książką na temat psychologii osobowości, dlatego jako jedną z technik autor często wykorzystuje dialog, powodując u czytelnika wiele (czasami retorycznych) pytań o zarządzanie czasem; opowiada o trzydziestodniowej strategii zdobywania nowych nawyków i sugeruje opisanie siebie jako idealnego w każdej sferze życia (zdrowie, forma fizyczna, światopogląd, emocje, relacje, finanse, kariera). To, jak zauważa, jest ważne, aby sformułować dalszy cel.

Teraz – o samej metodzie. Elrod podkreśla wagę prawidłowego kształtowania porannego harmonogramu i przekonuje, że „po prostu zmieniając godzinę, o której się budzisz możesz poprawić każdy aspekt życia”. Sugeruje wiele technik (małych kroków), jednak praktyczne informacje można umieścić na najwyżej dziesięciu stronach. Ludzki mózg lubi, jak powtarza się istotne informacje, ale tutaj zostało to doprowadzone do absurdu. Wśród nadmiernej ilości tekstu traci się samą istotę idei porannej organizacji dnia. Aspekty wczesno dniowego czytania, pisania lub uprawiania sportu można opisać krócej, dostarczając więcej argumentów ilościowych i jakościowych. Ponadto autor nie wskazuje, jak dostosować metodę do indywidualnych potrzeb.

Chociaż książka ma racjonalne pomysły na produktywną organizację poranka i kształtowanie przyszłych planów, radzę nie zapominać, że jej autorem jest były przedstawiciel handlowy firmy marketingowej. Więc można śmiało uważać to za przykład dobrej monetyzacji idei wczesnego przebudzenia, zapakowanej w osobną historię sukcesu, a nie książka z faktami, potwierdzoną praktyką lub wnioskami ekspertów.

 

The following two tabs change content below.
Svitlana Slyvchenko

Svitlana Slyvchenko

Swietka:)) Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także Prawa. Pochodzę z Ukrainy, z pięknego miasta Lwowa. Jestem szaloną dziewczyną, która bardzo uwielbia książki,muzykę,fotografię, podróże i samochody:) Także lubię historię. Myślę,że w przyszłości będziecie mnie kojarzyć jako wojskowego dziennikarza.
Svitlana Slyvchenko

Ostatnie wpisy Svitlana Slyvchenko (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz