Babcine sposoby na rozjaśnianie własów

rozjasnianie_i_dekoloryzacja_wlosow_struktura_wlosa_c5rdr7khLato zbliża się wielkimi krokami. Jesień to królowa ciemnych, ziemistych kolorów, nawet na włosach. W tamtym roku rudy, przeniesiony prosto z czerwonego dywanu, zdecydowanie dominował na głowach pań. Jednak ciepłe pory roku zachęcają do zmian na jaśniejsze, bardziej słoneczne kolory. Wiele dziewczyn w tym okresie decyduje się na rozjaśnianie włosów. Ciężko jest zrobić to nie niszcząc ich. Dlatego warto skorzystać z domowych sposobów naszych babć. Należy jednak pamiętać, iż te sposoby mogą rozjaśnić kolor włosów zaledwie o ton lub dwa, w zależności od ich kondycji. Nie są one polecane także dla osób mało cierpliwych, ponieważ efekty widoczne są dopiero po kilku zabiegach.

Podstawowym składnikiem rozjaśniającym włosy jest cytryna. Wapń, witamina C, potas i magnez są odpowiedzialne za wzmocnienie oraz poprawienie wyglądu włosów. Oto prosty sposób na rozjaśnienie tymże owocem. Sok z 2 cytryn (ilość zależy od długości włosów) należy zmieszać z taką sama ilością wody i wetrzeć we włosy. Trzymać najlepiej kilka godzin, po czym spłukać wodą.

Innym polecanym sposobem jest płukanka rumiankowa. Naparem z herbaty rumiankowej należy opłukać włosy i pozostawić je na czas od 15 do 30 minut. A następnie spłukać wodą.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-image-honey-cinnamon-ginger-lemon-isolated-white-image37141486Oba składniki poza swymi rozjaśniającymi właściwościami, są doskonałymi wzmacniaczami skóry głowy o nawilżających wartościach. Proponujemy także bardziej złożoną odżywkę z domowych składników. Jej podstawowym elementem jest cynamon. Ma on wiele zdrowotnych właściwości, aczkolwiek nie na wszystkie włosy działa.

4 łyżki stołowe cynamonu

Oliwa z oliwek/ nafta kosmetyczna

Pół cytryny

Miód naturalny

Troszkę odżywki kosmetycznej, najlepiej z naturalnych składników

Odrobina wody

Po dokładnym rozmieszaniu 4 pierwszych składników, dodajemy resztę. Maseczkę należy nałożyć na włosy i zawinąć w plastikowy czepek bądź woreczek. Powinno trzymać się ją minimum trzy godziny, a najlepiej zostawić na całą noc. Efekty powinny być widoczne po kilku zabiegach.

a khadi henna orzech brWymagającym poświęcenia najwięcej czasu jest farbowanie naturalną henną Khadi. Należy jednak zapoznać się dokładnie z rezultatami kolorystycznymi danej farby. Sam sposób przygotowania i zastosowania dokładnie opisany jest na ulotce. Mimo to warto poczytać opinie innych użytkowników produktu, którzy podają przydatne wskazówki oraz opisują wynik koloryzacji.

Różne źródła podają możliwość rozjaśniania wodą utlenioną. Niestety sposób ten wysusza włosy i negatywnie wpływa na ich kondycję.

Rozjaśnianie włosów domowymi sposobami nie będzie miało efektów koloryzacji farbą. To długotrwały i żmudny proces. Zdecydowanie dla osób, którym bardziej zależy na zdrowiu włosów niż na szybkiej zmianie koloru. W tym miejscu warto podkreślić, że sposoby te zdecydowanie przeznaczone są dla dziewczyn o jasnych włosach, dla nadania im zdecydowanego koloru.

The following two tabs change content below.
Kinga Rozwód

Kinga Rozwód

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak to przez pierwsze 20 sekund możemy zrobić na kimś wrażenie. Nadal sądzisz, że wygląd nie ma znaczenia? Kiedy już przyciągniesz kogoś swą zadbaną urodą, zatrzymaj osobowością i wiedzą. Mogą w tym pomóc przeczytane książki, obejrzane filmy i wiedza ludzi, których spotykamy na swej drodze. O ile potrafimy ich słuchać. Zwiększ swą dawkę uśmiechu każdego dnia i zarażaj nim innych. Ciesz się każdym dniem, jakby był ostatni, ale nie zapominaj, że życie jest kruche. Krocz przez życie z wielkim uśmiechem na twarzy. To cała ja.
Kinga Rozwód

Ostatnie wpisy Kinga Rozwód (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz