Aktorzy jednej roli

Home-Alone-image-home-alone-36360096-1280-688Czy oglądając jakiś film lub serial, czujesz się nieswojo, widząc aktora, który zagrał w innym filmie i utkwił Ci w pamięci jako konkretna postać? Kevin sam w domu, Świat według Kiepskich, Władca Pierścieni, Hobbit… W tych, oraz wielu innych produkcjach grają aktorzy, którzy już do końca życia będą Nam się kojarzyć z jedną rolą. 

Macaulay Culkin jako Kevin McCallister znany ze swoich zwariowanych przygód w filmach Kevin sam w domu oraz Kevin sam w Nowym Jorku.

filing_images_d689f33682fe
Źródło: filing.pl

Elijah Wood jako Frodo Baggins. Patrząc na twarz tego aktora, od razu przypominam sobie sceny z jego udziałem w filmie Władca Pierścieni.

tumblr1
Źródło: tumblr.com

Zac Efron jako Troy Bolton oraz Vennesa Hudgens jako Gabriella Montez. Tej dwójki nie trzeba przedstawiać fanom filmów Walta Disneya. Wszystko dzięki High School Musical, który zyskał miliony fanów na całym świecie.

tumblr_n5ptu3CzRo1s8fbjro2_500
Źródło: tumblr.pl

Daniel Radcliffe jako Harry Potter. Ten uroczy okularnik wyrósł na nie lada przystojniaka, jednak cały czas kojarzy się tylko z jedną rolą. Bez wątpienia przyznacie mi rację, po obejrzeniu siedmiu części adaptacji książki J.K.Rowling.

tumblr
Źródło: tumblr.com

Pamiętacie modę na Zmierzch? Ci dwoje zawsze będą mi się kojarzyli z Bellą i Edwardem. Kristen Stewart oraz Robert Pattinson na zawsze pozostaną twarzami sagi Stephanie Meyer.

pinger
Źródło: pinger.com

Piotr Adamczyk jako Karol Wojtyła. W tym przypadku nie trzeba nic dodawać. Adamczyk grał już wielkiego pianistę, łamacza kobiecych serc, a nawet geja. Jednak to rola papieża przyniosła mu największą sławę i uczyniła aktorem jednej roli.

Papiez_ktory_pozostal_819936

Adaptacja Hobbita zrobiła furorę na całym świecie. Do roli tytułowego Hobbita obsadzono Martina Freemana.

giphy
Źródło: giphy.com

American Pie oglądał zapewne każdy. Przed wczoraj, widząc na ekranie telewizora Seanna Williama Scotta w komedii Ostra jazda powiedziałam ,,O Stifler!”

2uib41k

Andrzej Grabowski i Bartosz Żukowski zawsze będą kojarzeni z serialem komediowym Świat według Kiepskich.

20120326133306

Będąc przy polskich serialach, nie sposób nie wspomnieć o Ryśku z Klanu.

smierc_ryska_klan

Wróćmy jeszcze na chwilę do aktorów z Hollywood. Czy wyobrażacie sobie Hugh Lauriego w innej roli niż tytułowy Doktor House?

fec333d95c24c0d89e5b4555f8b0d304

Na koniec warto wspomnieć o aktorze mało rozpoznawalnym, ale ze swej roli niezwykle znanym. Któż bowiem nie zna Jokera z Batmana? Najbardziej charakterystycznym odtwórcą tej roli był Heath Ledger i to jemu przypinamy łatkę aktora jednej roli.

MyCard_The_Joker

A kogo Wy dodalibyście do tej listy?

The following two tabs change content below.
Sylwia Kędzierawska

Sylwia Kędzierawska

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Ulubiony zespół to bez wątpienia One Republic. Uwielbia słuchać wersów Pezeta. Książka do której często wraca: "Uratuj mnie" Guillaume Musso. Największe marzenie? Zwiedzić Los Angeles i Nowy Jork.