A storm is coming – premiera szóstego sezonu Gry o Tron

http://ocs-pl.oktawave.com/

To właśnie dziś dowiemy się tego, co tak naprawdę wydarzyło się w ostatnim odcinku „Gry o Tron”. Minęło dziesięć miesięcy od ostatniej sceny umierającego Jona Snow. 315 dni oczekiwania na odkrycie zagadek poprzedniego sezonu. Musiało minąć ponad 7,5 tys. godzin, aby fani serialu mogli dowiedzieć się o losach ulubionych bohaterów. Dziś o 20:10 miliony ludzi zasiądzie przed telewizorami i ekranami komputerów, w oczekiwaniu na premierę nowego sezonu na kanale HBO.

Nic w tym dziwnego, serial bije rekordy popularności i od pięciu lat ma rzeszę oddanych fanów. Jest to ogromne przedsięwzięcie angażujące tysiące statystów, setki aktorów i operatorów filmowych. Zdjęcia były kręcone w takich krajach jak: Islandia, Chorwacja, Malta, Maroko, Irlandia Północna, Szkocja i Hiszpania. Gdzie producenci zabiorą nas tym razem?
Najbardziej nieoczekiwanym wątkiem ostatniego sezonu była finałowa scena, w której ginie Jon Snow. Istnieje wiele doniesień o tym, że dowódca Nocnej Straży powróci wskrzeszony przez Melisandre, Kapłankę Pana Światła. Istnieje też doniesienie, w którym Snow pojawia się po przeciwnej stronie muru i zasila armię nieumarłych.

http://s1.kozaczek.pl/
http://s1.kozaczek.pl/

Aria i Sansa są narażone na niebezpieczeństwo, a nawet na śmierć. Aria zostaje oślepiona w świątyni. Czy zdoła zostawić za sobą dawne życie i osobowość? Darowana szansa jest ostatnią. W zwiastunie widać wyraźne słowa nauczyciela, który mówi, że trzeciej już nigdy nie będzie. Sansa natomiast skacze z wysokiego muru razem z Theonem Greyjoyem. Czy zdołali uciec z dworu Boltonów?
W całej sadze występuje dziwna zbieżność wydarzeń, a może nawet klątwa. Dlaczego Starkowie giną jak muchy? Zagadką jest również niepełnosprawny Brandon, o którym w całym piątym sezonie nie było ani słowa. Wiadomo, że dotarł do wielkiego drzewa prowadzony przez trójoką wronę. W zwiastunie pojawia się już jako całkowicie sprawny młodzieniec. Co wspólnego ma jego postać z umarłymi? Czy niezwykłe zdolności, które posiada chłopiec będą cenne dla armii Innych? Dar kierowania świadomością zwierząt to jedyny sposób na okiełznanie smoków. Z pewnością najmłodszy Stark odegra znaczącą rolę w walce siedmiu królestw.

http://www.serialowa.pl/
http://www.serialowa.pl/

Tyrion wraz z Varysem będą kontynuować walkę z synami Harpii. Karzeł podejmie istotną decyzję w kwestii największej broni, jaką są smoki uwięzione w podziemnych lochach. Czy pomogą im one w toczonej walce, czy może wręcz przeciwnie, obrócą się przeciwko nim w odpowiedzi na niewolę, jaką zgotowała im Deanerys?

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii jest pokutny marsz Cersei. Pewnym jest, że zemści się na Zakonie Szarych Wróbli za wstyd, jakiego doznała. Powrót Jamiego przyniesie jej otuchę. Jednak wieści jakie ze sobą niesie sprawią, że rozpęta się prawdziwa wojna przeciwko Dorne.

Nie wiadomo, czy zagadkowe doniesienia o serialu sprawdzą się. Pozostaje nam czekać do dzisiejszego wieczoru, aby przekonać się o tym na własnej skórze. Czy istnieją jeszcze jakieś inne teorie na temat szóstego sezonu? Może ktoś z Was ma wizję i pomysł na to, co może się wydarzyć?

The following two tabs change content below.

Napisz komentarz