Kręcone włosy- jak o nie dbać?

shutterstock_1392441681
http://www.kobieta.pl

Fale pięknych, pełnych blasku loków to to, do czego posiadaczki kręconych włosów dążą. Aby cieszyć się bujną grzywą trzeba wiedzieć, jak odpowiednio o nią zadbać. Niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do zwiększonej łamliwości włosów i przesuszenia fryzury.

Naturalne kręcone włosy są bardzo delikatne i podatne na zniszczenia. Ze względu na ich specyficzną, nierówną strukturę, łuski bardzo często odchylają się i nie odbijają dobrze światła, co sprawia, że są matowe i pozbawione blasku. Włosy kręcone są bardziej suche niż włosy proste – efektem tego jest brak naturalnego połysku i puszenie. Dlatego do ich pielęgnacji powinno się używać kosmetyków nawilżających. Możemy kupić specjalne szampony i odżywki przeznaczone do włosów kręconych, jednak nie są one konieczne. Dobrze sprawdzi się też zwykły szampon nawilżający. Ale właściwie dobrany szampon to podstawa. Dzięki składnikom w nim zwartym, już na etapie mycia zaczynamy budować blask i zwiększamy skręt. Podczas mycia musimy uważać, kręcone włosy są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia. Gorąca woda rozchyla łuski włosa, więc do ich mycia powinno się używać wody letniej, a do spłukiwania chłodnej. Przy tym rodzaj włosów konieczne jest stosowanie odżywek i masek do spłukiwania. Sprawią, że włosy będą gładkie i łatwiej będzie je rozczesać. Po umyciu nie wolno mocno trzeć ich ręcznikiem, tylko delikatnie osuszać. Posiadaczki pięknych loczków powinny unikać suszarek do włosów – gorące powietrze z suszarki zdecydowanie pogorszy kondycje włosów. Najlepiej myć włosy, gdy mamy dużo wolnego czasu, tak by mogły one wyschnąć naturalnie. Pozwoli to uniknąć przesuszenia i zatrzyma w nich wilgoci. Niezaprzeczalnie to właśnie suchość tych włosów jest ich największą wadą, i to do tego stopnia, że wymagają one dodatkowej ochrony przed promieniami słonecznymi. Nawet podczas jesiennego spaceru powinny być spryskane kosmetykami z dodatkiem filtru UV. Dodatkowo bardzo ważne jest, by włosy kręcone rozczesywać tylko gdy są mokre. Czesanie suchych włosów mocno zaburza ich skręt i powoduje, że zaczynają się puszyć. Do rozczesania włosów zaleca się używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami lub po prostu delikatnie „rozczesać” je palcami. Do układania włosów powinno się stosować odżywki w sprayu. Sprawią, że włosy nie będą się plątały i kleiły. Loki są również podatne na wilgoć, więc nasza fryzura bardzo szybko może opaść i włosy zaczną się puszyć. Aby tego uniknąć, po ułożeniu powinniśmy je spryskać lakierem, dzięki temu utrwalimy naszą fryzurę.

shutterstock_152180774
http://blog.joanna.pl

Naturalne i zadbane loki prezentują się bardzo efektownie. Jeśli włożymy trochę serca w ich pielęgnację, nie będziemy musieli później godzinami stać przed lustrem i starać się ich ułożyć. Ich urok ukrywa się w prostocie. Najładniej wyglądają rozpuszczone, a burza pięknych, błyszczących loków to marzenie wielu kobiet.

The following two tabs change content below.
Anna Bronisz

Anna Bronisz

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się sportem. Do szaleństwa kocham piłkę nożną. Uwielbiam podróżować,poznawać nowych ludzi i inną kulturę. Muszę przyznać,że mam ciężki charakter i uparcie trzymam się swojego zdania, niestety nie zawsze wychodzi mi na dobre. Nie myślę o przyszłości. Żyję chwilą. Tym co jest teraz. Niezaprzeczalnie jestem optymistką. Wybrałam dziennikarstwo dlatego,że lubię pisać i dzielić się z czytelnikami swoim sposobem postrzegania świata.
Anna Bronisz

Ostatnie wpisy Anna Bronisz (zobacz wszystkie)