5 najdziwniejszych hobby na świecie

Jedni sklejają modele, inni zbierają znaczki, a jeszcze inni porcelanowe lalki. A co jeśli znudzi nam się dotychczasowe hobby? Coś Nowego jak zwykle ma na to radę.

  1. Zawodowy grooming

Nie raz i nie dwa widzieliśmy już dziwnie pofarbowane i uczesane psy. Są jednak miejsca, gdzie te zwierzaki walczą o nagrody za najlepszy design. Niektóre z nich są naprawdę dziwne.

grooming

  1. Rzeźbienie w mydle

Nie masz się czym zająć? Czas podkraść babci szare mydło. Do tego jeszcze kilka narzędzi… i możemy zaczynać! To dziwne hobby dziś ma już wielu fanów, którzy spędzają wiele godzin, by uzyskać odpowiedni kształt w kawałku mydła.

carving

  1. Trainspotting

Choć w kulturze brytyjskiej to słowo ma już nowe znaczenie, mowa tu o prostym oglądaniu pociągów. By zacząć musimy po prostu… wejść na peron i czekać na najbliższy pociąg. Gdy jakiś nadjedzie, zapisujemy jego numer i firmę. Co wytrwalsi starają się zebrać na przykład konkretne modele pociągów z odpowiednich tras. Cóż, kto co lubi…

trainspotting

  1. Muczenie

O Stanach Zjednoczonych słyszeliśmy już niejedno. Z kolei zawody w muczeniu są czymś, co niejednego może zaskoczyć. Uczestnicy spotykają się i… no właśnie – muczą. Dozwolone są też łaciate przebrania. Ciekawe, co na to prawdziwe krowy?

4c66b085b2ab5.image

  1. Pozywanie

Niewątpliwe wygrał człowiek o największej ilości wniesionych pozwów. Jonathan Lee Riches jest w tej dziedzinie rekordzistą. Jego wynik wpisany został do Księgi Rekordów Guinessa. Gdy tak się stało – pozwał ich o umieszczanie w ich księdze jego własnej pracy intelektualnej. Wśród pozwanych znaleźli się także Martha Stuart, Britney Spears i… somalijscy piraci.

a97171_g113_7-suing

The following two tabs change content below.
Avatar

Mateusz Piotrowski

Student Dziennikarstwa na KUL-u. Domorosły pisarz, fantasta. Z zamiłowania kucharz i hejter. Czasem piszę coś na blogu, jeśli sobie o nim przypomnę.
Avatar

Ostatnie wpisy Mateusz Piotrowski (zobacz wszystkie)