2 czerwca – Dzień Sąsiada, Dzień bez Krawata

sąsiad-286x300Bywają nieznośni, ale mimo wszystko czasem fajnie ich mieć. Gdzie bowiem bieglibyśmy w niedzielny poranek po szklankę soli, gdyby nie do sąsiada? Jedni są mili, inni czepliwi. Sąsiad, jak to sąsiad mieszka po sąsiedzku, czyli zaraz obok. W gronie najbliższych sąsiadów każdy wie o sobie wszystko. Można by rzec, że jest to taka mała rodzinka. Znalazłam nawet pewien aforyzm: „Dobry sąsiad najlepszym krewnym”. Zgadzacie się z tym? Przyjęło się, że sąsiad nigdy nie zwraca uwagi na porę dnia lub nocy, gdy zamierza przeprowadzić remont. Z tym muszę się zgodzić, ponieważ sama to przeżywam, najczęściej ucząc się do egzaminów. 2 czerwca obchodzimy Dzień Sąsiada. Nonsensopedia wymienia różne rodzaje sąsiadów:

– Sąsiad „na luzie” – na ulicy powie „dzień dobry”, pożyczy mąki lub cukru.
– Sąsiad bidulina – mały, chudy, głośno kaszle, ale nikomu nie wchodzi w drogę.
– Sąsiad cmentarny – całe dnie spędza na cmentarzu lub mruczy coś pod nosem.
– Sąsiad dziadek klozetowy – całe dnie spędza w publicznych toaletach i pobiera opłaty od niewinnych ludzi za         korzystanie z nich.
– Sąsiad widmo – ktoś mieszka w tym domu, ale nikogo tam nie ma.
– Sąsiad bandyta – wraca do domu po tygodniach nieobecności, śmierdzi pubem, nie wychodzi często w dzień, w nocy można zobaczyć go z pudełkiem wnoszonym do piwnicy/garażu, podejrzewasz go o handel narkotykami i boisz się do niego zbliżyć, bo może mieć pistolet w kieszeni.
– Sąsiad jęczydupa – wyjątkowo uciążliwy, codziennie chodzi do kościoła, wrzeszczy na ciebie, gdy za głośno słuchasz muzyki, poucza cię, gdy wyprowadzasz psa, a jak robisz imprezę dzwoni na policję.
– Sąsiad młodziak – anioł, a nie sąsiad, przedział wiekowy 19-35 lat, da ci się przejechać swoim autem, a gdy chcesz się napić kupi piwo.
– Sąsiad predator – stary, wielki, gruby i dziwnie pachnie, narzuca swoje reguły i zasady, których sam nie przestrzega, ściśle broni ciszy nocnej, ale w jego domu często słychać hałasy, nie chodzi do lekarza, bo nie wierzy współczesnej medycynie.
– Sąsiad nie potrafiący nic zrobić – jest to sąsiad dość niebezpieczny, ponieważ przychodzi do ciebie z prośbą o pomoc w zaprogramowaniu telewizora, a później siedzisz u niego godzinami, ponieważ „tutaj panie sąsiedzie ma być jedynka na dwójce”.

2 czerwca obchodzimy również Dzień bez Krawata. Panowie pomimo tego, że dziś niedziela, może podarujecie sobie zakładanie krawata do kościoła? Z całą pewnością nawet garnitur, bez tego dodatku, może wyglądać dobrze. Wy za to będziecie równie szykowni i „na luzie” :)

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz