18 października – Dzień Listonosza

postmanpat

„Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie!”. Zwłaszcza w taki dzień jak dziś. 18 października obchodzimy bowiem Dzień Listonosza. Na rowerze, pieszo, czy samochodem, listonosz każdego dnia przemierza swój rejon wzdłuż i wszerz. Zna swoich adresatów, jak mało kto. Bardzo często staje się nawet ich przyjacielem i powiernikiem. Zwłaszcza starsze panie wyczekują go już od progu z szeroko otwartymi ramionami.

Listonosz to pracownik urzędu pocztowego doręczający adresatom listy, telegramy, paczki i inne przesyłki pocztowe. Kilka razy w miesiącu roznosi renty i emerytury. Często do tego dochodzą mu gazetki reklamowe i ulotki. Musicie zatem przyznać, że jego praca jest bardzo ciężka. Pokonuje dziennie kilkanaście kilometrów, dźwigając  wielką, wypełnioną po brzegi torbę. Wszystko to robi dla nas, żeby każdy obywatel otrzymał zaadresowaną do niego przesyłkę.

Myślę, że zatem przyznacie mi rację, że listonosz jak najbardziej zasługuje na swoje święto. Życzymy więc wszystkim doręczycielom wytrwałości i przyjemnej pracy, zwłaszcza w mroźne dni. 🙂

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.

Napisz komentarz