Zostań Tutorem!

uśmiechOstatnie wolne miejsca czekają na ludzi gotowych podjąć wyzwanie w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Lublinie. Jeśli lubisz pracę z dzieckiem, jesteś otwartą, pełną pasji osobą, to możesz zostać tutorem – osobistym mentorem jednego ucznia. 

O to, dlaczego warto dołączyć do AKADEMII, zapytaliśmy Urszulę Wrońską, koordynatora regionalnego AP w Lublinie: – Warto spróbować swoich sił tutaj, bo po pierwsze można pomóc konkretnemu dziecku w pokonywaniu różnych trudności. Po drugie nabywamy kompetencji, które są cenione na rynku pracy, takie jak umiejętność pracy w zespole, kreatywne myślenie. Organizujemy też różne szkolenia. Nawet rozmowa rekrutacyjna w AKADEMII jest często dla wielu studentów pierwszą rozmową „o pracę”. Dla mnie osobiście było to przyjemne doświadczenie i każde kolejne spotkanie w sprawie pracy nie było już tak trudnym wyzwaniem – mówi Urszula Wrońska.

9948046425_6ee5220c1a_b– Poza tym, że pracujemy z dziećmi, wolontariusze mają okazję sprawdzić się na wielu ścieżkach rozwoju: jako trenerzy, jako osoby odpowiedzialne za promocję programu czy osoby rekrutujące wolontariuszy. Również bardzo duże znaczenie mają liderzy, którzy zarządzają poszczególnymi kolegiami. To jest okazją do sprawdzenia się jako dobry szef – przewodnik, który prowadzi swój zespół, wspiera, czuwa nad pracą tutorów – opowiada Urszula Wrońska.

Aby dołączyć do grona lubelskich wolontariuszy, należy uzupełnić zgłoszenie na stronie: zostantutorem.pl.

Co będziesz robił?9731782114_3665d4ebe6_b

  • Staniesz się mentorem dla konkretnego dziecka.
  • Będziesz uczył dziecko wygrywać! Razem z nim osiągniesz sukcesy – i te małe, i te duże.
  • Będziesz współtworzył wydarzenia dla dzieci.
  • Zbudujesz silną organizację – m.in. dzięki współpracy w zespole i byciu ambasadorem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI każdego dnia.

Co zyskasz:

  • Rozwój najbardziej cenionych na rynku pracy umiejętności: praca w zespole, komunikatywność, zdolności interpersonalne i samoorganizację.
  • Radość z pracy z dzieckiem – jego pierwsze zgłoszenie się do tablicy będzie też Twoim sukcesem.
  • Zupełnie nowe ścieżki rozwoju – m.in. szkolenia, promocja, zarządzanie.
  • Poczucie, że dzięki Tobie dzieci z AKADEMII wreszcie czują się wartościowe i ważne.
  • Pracę w jednym z najlepszych programów społecznych w Polsce. I ponad 1700 nowych znajomych!

APAKADEMIA PRZYSZŁOŚCI od 10 lat uczy dzieci wygrywać! Tak, by dzisiaj poradziły sobie w szkole, a jutro w życiu. To ogólnopolski program, który łączy dzieci o trudnej historii z kimś, kto wreszcie w nie uwierzy. W AKADEMII kimś takim jest Tutor – wolontariusz, który regularnie spotyka się z dzieckiem i pracuje w ramach wypracowanej i sprawdzonej metodologii – tzw. Systemu Motywatorów Zmiany. W ostatniej edycji programu udział wzięło ponad 1400 wolontariuszy. Dzięki tutorom AKADEMII PRZYSZŁOŚCI 80 % dzieci poznało swoje mocne strony, 74% poprawiło oceny, a 83% zwiększyło motywację do nauki!

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz