Znamy datę i trasę, jaką przejdzie Korowód Studencki 2015

DSC_0680Po długich dyskusjach i wielu propozycjach udało się ustalić datę i trasę Korowodu Studenckiego 2015. Przedstawiciele największych lubelskich uczelni wyższych podjęli wspólną decyzję i na dzisiejszej konferencji ogłosili, że w tym roku uroczysty przemarsz studentów ulicami Lublina odbędzie się dnia  6 maja około godziny 18. Rozpocznie się on na Placu Litewskim i swój finał będzie miał na Terenach Zielonych Politechniki Lubelskiej.

Przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego, mając na względzie to, że korowód stanowi ważny element lubelskich Juwenaliów, ma piękną tradycję oraz ma łączyć uczelnie, wspólnie ustalili datę przemarszu studentów. Szósty maja to optymalna data dla wszystkich uczelni. Nie kojarzy się jednoznacznie z żadną z imprez (Medykalia potrwają od 30 kwietnia do 3 maja, Kozienalia odbędą się w dniach 8-10 maja, a Juwenalia-Feliniada-Kulturalia od 14 do 24 maja), w związku z tym będzie to wspólne święto wszystkich lubelskich studentów.

Trasa tegorocznego korowodu będzie przebiegać w następujący sposób: rozpoczęcie przemarszu będzie miało miejsce na Placu Litewskim, następnie studenci przejdą Krakowskim Przedmieściem, Alejami Racławickimi, ulicą Józefa Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką oraz Wapienną. Pochód zakończy się na Terenach Zielonych Politechniki Lubelskiej.
„Po Korowodzie odbędzie się koncert kapel studenckich lub koncert muzyki klubowej” – powiedział Mateusz Hordyjewski, Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Osiągnięte porozumienie jest sukcesem wszystkich studentów. „Korowód stanowi ważny element, a także piękną tradycję Juwenaliów. Chcemy, aby był kontynuowany” – powiedział Tomasz Tokarski, Rzecznik Prasowy Lubelskich Dni Kultury Studenckiej „Juwenalia-Feliniada-KULturalia” 2015. Nie wiadomo, czy korowód będzie poprzedzony uroczystym przekazaniem studentom kluczy do bram miasta przez władze Lublina. Samorządy organizujące przemarsz, będą wnioskowały, aby odbyło się to przed koncertem inaugurującym tegoroczne Medykalia – 30 kwietnia 2015 roku.

The following two tabs change content below.

Napisz komentarz