Znajdź swój styl

Dzień w dzień stajesz przed szafą mówiąc sobie: „Znów nie mam się w co ubrać”. Znajome, prawda? Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że twoja szafa przez kilka lat zgromadziła taki ogrom ubrań, że powoli gubisz się w tym, co posiadasz? Jak więc w tym wszystkim odnaleźć siebie i swój unikalny styl, wyrażający naszą osobowość?
Nasz styl powinien być odzwierciedleniem naszej osobowości. Owszem, śledzenie trendów, oglądanie fashion weeków czy inspirowanie się czyimiś stylizacjami jest jak najbardziej zrozumiałe i na miejscu, jednak nie na dłuższą metę. Powinniśmy słuchać siebie i nakładać to, w czym czujemy się najlepiej, bez względu na to, co powie nasze otoczenie.
Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim organizacja szafy. W wolny dzień powinniśmy przysiąść z naszymi ubraniami i zastanowić się, czy rzeczywiście te spodnie, bluzka czy buty są nam potrzebne. Czy kiedykolwiek jeszcze je na siebie włożymy? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, wystawmy takie rzeczy na aukcji, oddajmy potrzebującym, wrzućmy do piwnicy lub przeróbmy na coś, czym od dawna jesteśmy zafascynowani, a na co szkoda nam było wydawać pieniądze.
Nie bójmy się próbować nowych wzorów, kolorów czy fasonów. Może właśnie dzięki temu odkryjesz swoje nowe, szalone „ja”? Jednego dnia spróbuj ubrać się na sportowo, drugiego dnia wbij się w marynarkę i eleganckie spodnie, jeszcze innego dnia spróbuj włożyć spodnie z pokręconym, odważnym wzorem, którego do tej pory się bałeś. To pomoże otworzyć ci się na świat, sprawi, że staniesz się śmielszy i przede wszystkim zobaczysz, w czym czujesz się najlepiej.


Noś dopasowane ubrania do twojej sylwetki. Tylko w takich rzeczach będziesz czuć się dobrze. Założenie za małej bluzki czy wbijających się w każdy centymetr ciała spodni sprawi, że będziemy czuć się onieśmieleni i zabijemy swoją pewność siebie. Pamiętajmy również o tym, że od dłuższego czasu panuje moda na oversizowe ubrania. Takie rzeczy pasują idealnie do każdego typu sylwetki i z pewnością większość z was będzie się czuła w nich dobrze.
Zaprzyjaźnij się z second hand’ami. W absolutnie każdym mieście znajdziemy kilka sklepów z używanymi ubraniami, które zaoferują nam perełki w bardzo przystępnych cenach. Nie wstydźmy się noszenia ubrań z takich miejsc. Takie rzeczy można przerabiać na milion możliwych sposobów. Wszystko zależy od naszych chęci i wyobraźni, dzięki czemu finalnym efektem będzie nasza wymarzona część garderoby.
Nie zwracajmy uwagi na to, co o naszym stylu mówią inni ludzie. To, co nosimy jest tylko i wyłącznie nasze i nikt nie ma prawa narzucać nam tego, co powinniśmy nosić, a czego się wystrzegać. Skoro jesteśmy na językach innych, oznacza to, że nasze stylizacje przyciągają uwagę, a o to nam przecież właśnie chodzi.
Niech brak czasu nie będzie wymówką w kreowaniu własnego stylu i stylizacji. Znajdź w tygodniu jeden wolny dzień, podczas którego wyciągniesz z szafy wszystkie ubrania, buty i dodatki i zrobisz im zdjęcia. Po co? Po zainstalowaniu na naszych telefonach aplikacji Clotify, będziemy w stanie cieszyć się codziennie nową stylizacją. Aplikacja zestawi idealnie nasze ubrania, tworząc za nas stylizacje, którymi będziemy mogli cieszyć się każdego dnia. Do dzieła!

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)

Napisz komentarz