Zło nadciąga

Nastał czas grozy i codziennego „niech to się już skończy”. Oto kilka rad, dzięki którym przetrwasz i być może nie popadniesz w depresje – sesje depresje. Zakuwanie 2 dni przed egzaminem męczy. Cóż, nie chciało się wcześniej to cierpisz teraz. Ale spokojnie, damy rade!

Wiem, że to będzie trudne, ale mówmy sobie „będzie dobrze”, to wzmocni nas do działania i oddali stres, który kumuluje się w nas, gdy tylko słyszymy słowo „ sesja” . Wiara w siebie to podstawa. Nie załamujmy się.

Uczenie się w grupie – czemu nie ? Pierwsza godzina plotkowania, ale później coś z tego wyjdzie. Początki zawsze są najgorsze, lecz efekty końcowe najważniejsze. Taka wisienka na torcie. A nawet truskawka, cytując klasyka. Muszę przyznać, że testując ów metodę na własnej skórze było podobnie : najpierw wraz z koleżanką nie mogłyśmy się zebrać do nauki, ale gdy już przysiadłyśmy, tak ona udzieliła mi kilka rad i potem jedna pytała drugą. W rezultacie egzamin jak najbardziej mogłyśmy zaliczyć do udanych.

Wyśpij się. Podstawa do tego, aby nie latać w chmurach. Twój mózg musi być wypoczęty, inaczej wszystkie starania pójdą na marne, siedzieć do 6 nad ranem – nie tu tkwi sukces!

Zrób plan działania. Czytając notatki zakreślaj najważniejsze informacje (najlepiej jaskrawym kolorem), dzięki temu skupisz się na najbardziej istotnych fragmentach i szybciej wejdą ci one do głowy. Ale pamiętaj także o chwili przerwy miedzy nauką, gdyż twój rozum także potrzebuje chwili odpoczynku.

Z otoczenia usuń elementy elektroniczne. Pozwoli ci to skupić się jedynie na materiałach, które musisz opanować. Relacje na Instagramie i Snapchacie mogą poczekać, bo to nie one zdadzą za ciebie egzamin.

The following two tabs change content below.
Zaneta Choinka

Zaneta Choinka

Studiuję dziennikarstwo i komunikacje społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się muzyką i tańcem. Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi. W życiu ważne są dla mnie wartości rodzinne i przyjacielskie.
Zaneta Choinka

Ostatnie wpisy Zaneta Choinka (zobacz wszystkie)