Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang

Pyeongchang – powiat Korei Południowej, znajdujący się na terenie prowincji Gangwon, słynącej z krajobrazu zdominowanego w stu procentach przez tereny górzyste. Nie bez powodu miejsce to zostało wybrane na nadchodzące, zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Pyeongchang uchodzi za raj dla miłośników sportów zimowych. Właśnie w to miejsce udają się koreańczycy miłujący się w jeździe na nartach czy snowboardzie.
Przyszłoroczne Igrzyska Zimowe odbędą się pomiędzy 9 – 25 lutego. Gospodarz został wybrany już w 2011 roku przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Jest to z pewnością ogromne wydarzenie dla Koreańczyków, zważywszy na fakt, że Pyeongchang starał się o to już dwukrotnie w 2010 i 2014 roku, jednak bezskutecznie.

Uczestnicy zimowych Igrzysk Olimpijskich, rywalizować będą aż w 102 konkurencjach i 15 dyscyplinach sportowych. Będą nimi między innymi: saneczkarstwo, snowboard, curling, biegi narciarskie, łyżwiarstwo czy skeleton.

Z pewnością, największym zaskoczeniem dla wszystkich fanów sportu był fakt, że udział w Igrzyskach wezmą koreańczycy z północy. Łyżwiarze figurowi – Tae Ok Ryom oraz Ju Sik Kim, 6 grudnia zrezygnowali jednak z udziału w Olimpiadzie. Był to ich wybór. czy palce w tym wszystkim maczał dyktator Korei Północnej – Kim Dzong Un, który wykorzysta fakt tak ogromnej „imprezy” na rzecz swoich niecnych celów? Obawiam się, że to pozostanie już tajemnicą.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang były również nagłaśniane podczas tegorocznego K-Content EXPO, który odbył się na warszawskim Torwarze, 11 sierpnia tego roku. Ambasador Korei Południowej Hyun-jun Kim mówił, że niezwykle cieszy go fakt zorganizowania Igrzysk w jego kraju i ma nadzieję, że nie będzie to zapalnik do prowadzenia kolejnych wojen, a pokaże ogromną kulturę i wzajemny szacunek kilkudziesięciu krajów i różnych kultur.

W Polsce transmisje Igrzysk Olimpijskich obejrzeć można będzie w TVP i Eurosporcie. Wszystkim miłośnikom sportu życzymy niezapomnianych, sportowych wrażeń.

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)