Zimowa Giełda Piosenki

ZGPZimowa Giełda Piosenki to przegląd zespołów i solistów organizowany już od 23 lat w Opolu. Festiwal na trwałe zapisał się w kalendarzu studenckich imprez w całej Polsce.
To właśnie na  tym przeglądzie pierwsze kroki stawiała Natalia Grosiak (dziś Micromusic) czy Jarosław Kubów (Jarecki).

W jury konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele świata muzyki (wokaliści, kompozytorzy, krytycy muzyczni), w ubiegłych latach, muzycy byli oceniani m.in. przez Wojciecha Waglewskiego, Piotra Cugowskiego czy Czesława Mozila.

Zimowa Giełda Piosenki stwarza młodym, zdolnym artystom  szansę zaistnienia na rynku muzycznym. Pragniemy wypromować młode zespoły z całej Polski, dajemy im taką możliwość m.in. poprzez różnorodność nagród jakie mamy im  do zaoferowania , są to m.in. występy na wielu znanych festiwalach w Polsce.

baner-gielda

W ubiegłym roku Zimowa Giełdy Piosenki była poświęcona twórczości Czesława Miłosza. Gwiazdą wieczoru był zespół Czesław Śpiewa.

W tym roku podczas finału Zimowej Giełdy Piosenki, który będzie mieć miejsce 13 marca w Studenckim Centrum Kultury, będzie można usłyszeć muzyczne aranżacje utworów Agnieszki Osieckiej.

Wieczór uświetni koncert gwiazdy, zespołu RAZ DWA TRZY.

 

The following two tabs change content below.