ZAKSA ZNOWU NA CZELE !

Niedziela 23 czerwca to dzień polskiej siatkówki – walka o podium PlusLigi. W pierwszym meczu o brązowy medal zagrała Asseco Resovia Rzeszów z drużyną Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie pokonali Resovię 3:2 i w ten sposób zapewnili sobie brązowy medal. Dla Rzeszowian to dzień rozczarowania, ponieważ wraz z zajęciem czwartego miejsca stracili możliwość wzięcia udziału w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

W drugim meczu stawka była dużo wyższa, toczyła się o najwyższe cele a konkretnie o Mistrzostwo Polski. Zaksa Kędzierzyn Koźle pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:1 i w ten sposób wywalczyła sobie złoty medal i miano najlepszej drużyny w Polsce. Mecz był niesamowitym widowiskiem. PGE Skra walczyła do samego końca o czym świadczy trzeci set, w którym mimo straty potrafiła ją odrobić lecz niestety, w walce na przewagi przegrała tego seta. Obie drużyny zostawiły całe serce na boisku i zapewniły kibicom nie zapomniane emocje.

Małe przypomnienie pierwszych meczów walki o medale:

We wtorek 18 kwietnia w Jastrzębiu rozpoczęła się walka o brązowy medal PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Jastrzębskim Węglem. W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi dwoma drużynami lepsza okazała się drużyna z Jastrzębia, która pokonała Resovię 3:1. Siatkarze obu drużyn dostarczyli nam dużo emocji. Na początku pierwszego seta gospodarze mieli małe problemy, ponieważ Kubańczyk – Higalgo Olivy nie był zbyt skuteczny w ataku lecz szybko się to zmieniło, ponieważ w drużynie z Rzeszowa problemy zaczęli mieć Marco Ivović i John Perrin. W końcówce seta blokiem popisał się Lucas Kampa a Maciej Muzaj zakończył pierwszą partię skutecznym atakiem.

Drugą partię meczu bardzo dobrze rozpoczęła drużyna z Jastrzębia lecz Resovia pomału zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do remisu 14:14. Ważną rolę odegrali Thomas Jeaschke oraz Thibault Rossard. Przewaga gości utrzymywała się praktycznie do końca seta lecz gospodarze po długiej wymianie z przeciwnikiem i zaciętej walce na przewagi doprowadzili do zakończenia seta na swoją korzyść (34:32).

W trzeciej partii do gry powrócił Higalgo Oliva. Ale to dobra gra młodego francuza Rossarda doprowadziła Resovię do przewagi nad przeciwnikiem i ostatecznie po asie serwisowym Amerykanina Jeaschkiego dała wygraną przyjezdnym. Drużyna z Jastrzębia już na samym początku czwartego seta wypracowała sobie przewagę nad przeciwnikiem. Piłkę meczową drużynie Jastrzębskiego Węgla zapewnił środkowy Resovi zagrywając w siatkę a błąd Tichacka zakończył mecz. Gospodarze od samego początku kontrolowali przebieg tej partii.

Ostatnio taki finał widzieliśmy w 2011 roku. Wtedy PGE Skra Bełchatów walczyła z Zaksą Kędzierzyn Koźle. Na początku pierwszej partii mecz finałowego lepiej zaprezentowała się Skra lecz po kilku dobrych blokach drużyny z Kędzierzyna , udało się im wyjść na prowadzenie, a Dawid Konarski swoim atakiem zakończył tego seta.

Druga partia już od pierwszej piłki była pod dyktando ZAKSY. Kędzierzynianie popisali się miedzy innymi blokiem na Bartoszu Kurku a atakujący tego zespołu, Dawid Konarski zakończył tą partię wraz ze stu procentową skutecznością.

Trzecia partia nie była zaskoczeniem dla kibiców Zaksy Kędzierzyn Koźle, ponieważ podopieczni Ferdinando De Giorgirgo już od samego początku objęli prowadzenie i nie wypuścili go do samego końca ze swoich rąk. MVP tego meczu został Dawid Konarski, który rozegrał fenomenalne spotkanie.

The following two tabs change content below.
Natalia Jasinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od dziecka tańczę. Lubię oglądać mecze siatkówki a moimi ulubionymi klubami są PGE Skra Bełchatów oraz Asseco Resovia Rzeszów. Uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi i inną kulturę. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze i aktywnie spędzać czas.